הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>קרן אור - בלוגרית, פעילה חברתית בטבריה>
"אלהא דמאיר ענני" ונינצל מכול רע. אמונה היא דבר חזק,

כוכב הצפון | גיליוון 2286 | 12.5.17

בשעת משבר לרוב אנו נתלים בכוח עליון, שיבוא לעזרנו והגנתנו. השבוע השתתפתי לראשונה בחיי בהילולת רבי מאיר בעל הנס. זרם האנשים הבלתי פוסק הפעים אותי, כאילו כוח חזק מניע את כולם לתוך אולם הקבר הקטן, מתוך תחושה ששם יינצלו. תחושת הביחד הזו עם המון רב מאחדת, יש בה כוח מנחם, מחזק, רצון להאמין שאכן יש כוח שיציל ויעזור. במהלך חיי כמו כל אדם, נתקלתי בקשיים רבים. בגיל 17 הגעתי לאוניברסיטה כעתודאית, ילדה צעירה שצריכה להתמודד מול סטודנטים בוגרים מנוסים בעלי חינוך והשכלה מתקדמים בהרבה ממה שניתן לי בטבריה. הפערים היו עצומים. מתלמידה טובה מאוד בטבריה הרגשתי כאחרונה בכיתה, כאילו הגעתי לפלנטה אחרת. זוכרת את עצמי מבלה עד שעות הסגירה בספרייה כדי להשלים פערים. באתי מבית פשוט שהכסף לא היה מצוי בשפע והלימודים מלבד היותם קשים היוו גם התמודדות כלכלית בלתי פוסקת. אז איך סיימתי את התואר בהצלחה רבה? חושבת שהרצון להוכיח לכולם שאני יכולה, לגרום לאמא שלי גאווה. האמונה שלי בעצמי. הם שהובילו לכך.
לאחר האוניברסיטה התגייסתי לצבא, ישירות לקורס קצינות. הצבא היה התמודדות בלתי פוסקת. שימשתי כקצינת מודיעין בבסיסים שונים. להיות אישה במערכת הצבאית זה לא קל ובמיוחד כקצינה. חובת ההוכחה היא כפולה; את מנוסה ותחת עין בוחנת שעמיתיך הגברים לרוב לא חשים בה. הצבא חישל אותי, ביגר אותי.
גדלתי בבית חדור אידאולוגיה על ברכי בגין. זוכרת כשהייתי בת 4 ראיתי אותו כשנשאתי על כתפיי אבי בכנס ליכוד בקולנוע חן בשיכון ד'. זיכרון ילדות עמום שנחרט, כי ההמון היה אותו המון בעיניי כמו בהילולה השבוע, נוהר אל תוך חדר שממנו תבוא הגאולה וזו הייתה הציפייה אז מבגין. כמה הפוליטיקה של היום שונה מאז. כשהמנהיגים היוו מודל לחיקוי ודוגמא, היו מקור לאמונה.
השבר הגדול בחיי אירע עם מחלת אימי שאליה הייתי קרובה מאוד. ליוויתי אותה במשך עשרה חודשים עד פטירתה בזרועותיי ממחלת הסרטן. אלו היו עשרה חודשים ארוכים וכואבים של נסיעות בלתי פוסקות לרמב"ם ,אשפוזים ארוכים ברמב"ם ובילינסון, של ניתוק שלי מבן זוגי, מהבית ובעקבות זאת עזיבתי את עבודתי דאז כי הייתי צריכה להיות קרובה אליה.
הרפואה בצפון אשמה באי גילוי מוקדם של המחלה אצל אמא שלי. הרפואה הנכשלת בצפון גורמת למשפחות שלמות לשבר בשל המרחקים שהן צריכות לגמוא בכדי לקבל טיפול ראוי.
השבוע נערך כנס הבריאות השלישי בטבריה. הכנס בא להשמיע זעקה על הפערים הבלתי מתקבלים בין המרכז לפריפריה הצפונית. אנחנו הצפוניים חיים 6 שנים פחות מתושבי המרכז בממוצע. ישנו מחסור עצום בציוד ורופאים. אין כאן מחלקות מתמחות בבתי החולים והתורים ארוכים מאוד. מקווה שמהכנס תצא קול זעקה שתשמע ויעשה מעשה. אני מלאת אמונה שזה ייקרה. כי אנחנו חיים כאן ואוהבים את חבל הארץ הזה ודבקים בו. אנחנו רק רוצים לקבל את המגיע לנו כמו כל תושב אחר מחדרה ועד אשקלון.
אמונה היא דבר מרגיע ,מפיח תקווה. אני חילונית גמורה, אך במרוץ החיים טוב שיש מה שמחזק אותנו.
שבת שלום – קרן אוסה"כ 0 תגובות לכתבה זו
26.11.21, בהוקרה לצוות בית המרקחת!
בפוריה ברכו את צוות בית המרקחת לציון יום הרוקח הבינלאומי. במסגרת הסיור שנערך בבית המרקחת בפוריה, ד"ר ארז און, הודה לצוות המונה 11 רוקחים, "אני מברך על היוזמה לציין את יום הרוקח, אני מבקש להודות לכם על העבודה המקצועית שלכם בשם ההנהלה וגם בשם הצוות במחלקות השונות שמקבל מכם שירות יוצא מן הכלל". להמשך קריאה.
26.11.21, מי היה מאמין – אוכל מוכן לשבת בעמק הירדן
תושבי העמק והסביבה לא צריכים יותר לבשל! בשורה לתושבי עמק הירדן והסביבה. המעדניה בפארק אדיסון בעמק הירדן בניהולו של רן אדוני הנמרץ וספיר מידלר מקיבוץ אשדות יעקב איחוד, מרחיבים את פעילותם - ומעתה יהיה ניתן לקנות אוכל מוכן לשבת, חלות טריות, דליקטסים, לחם מחמצת, באגטים צרפתיים, כריכי מעדניה, פיצוחים מעולים ועוד. בחנות היין הצמודה למעדניה תוכלו ליהנות מיין משובח, בירה קרה, כיבוד - וקבלת שבת באווירה נהדרת. להמשך קריאה.
26.11.21, עצי טבריה מתלבשים חם
בבית אבות עמל טבריה מתכוננים לחורף הקר ומלבישים את העצים בסריגים חמים וצבעוניים בבית האבות עמל טבריה מטעם "עמל ומעבר" מתחילים להלביש את העצים לקראת החורף. עבודת הסריגה מתבצעת על ידי מחלקת השיקום בבית האבות. זו אחת מדרכי הטיפול שהמחלקה מציעה לדיירים ובנוסף מכניס צבע למקום והתוצאה יוצאת מקסימה. להמשך קריאה.
26.11.21, איש השב״כ לשעבר, ח״כ אבי דיכטר: חייבים לשים סוף לאבסורד הזה!
לפני שלושה ימים נרצח אזרח ישראלי ע״י מחבל בן עוולה, בנוסף למשכורת החדשה שמשפחתו של המחבל תקבל מהרשות הפלסטינית - היא תקבל גם בנוסף קצבה ממדינת ישראל. אני קורא לממשלת ישראל לאמץ את הצעת החוק שלי, הצעה שדחיתם ולהפוך אותה מיד להצעת חוק ממשלתית אבי דיכטר מסר שהוא מוותר על הקרדיט ובלבד שהאבסורד יטופל.
26.11.21, המקל הגזר
זו לשון ההודעה שקיבלו עובדי עיריית טבריה, לא ייאמן חלוקת גלידה לעובדים לקראת חג החנוכה. למכבים פח השמן החזיק ל-8 ימים לעובדי העירייה הגלידה לא תחזיק אפילו שעה. להמשך קריאה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
שבת, 27 נובמבר2021
Wאבגדהוש
4531010203040506
4607080910111213
4714151617181920
4821222324252627
4928293001020304
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.