הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
עיריית טבריה | דוברות>
טקס חלוקת המלגות לסטודנטים מטעם קרן "אדליס", התקיים זו השנה השלישית בטבריה

כוכב הצפון | גיליון 2282 | 7.4.17

 

טקס חלוקת מלגות קרן "אדליס" נערך בשבוע החולף בסינמטק טבריה המרכז לאומנויות הבמה. הקרן תרמה כזכור 50 מיליון ש״ח לחיזוק ההישגים של תלמידי טבריה לעשר השנים הקרובות – בפריסה ל-5 מיליון ש״ח בכל שנה לתקציב החינוך. בטקס השתתפו ראש העיר יוסי בן דוד, סגנו דרור ללוש הממונה על החינוך, תמי לוי מנהלת אגף החינוך, הדס שטיינר מנהלת יחידת התוכניות במכון ברנקו ויס, דקלה פרץ מנהלת תכנית אדליס בטבריה. עוד השתתפו מנהלי בתי הספר בהם פועלת התוכנית, הסטודנטים ובני משפחותיהם ורכזי "אדליס" בבתי הספר. כ-180 סטודנטים, תושבי טבריה קיבלו מלגות מכובדות, זו כבר השנה השלישית ברציפות תמורת שעות חונכות שבועיות שביצעו מתחילת פתיחת שנת הלימודים האקדמית עד לשלב זה של מחצית שנת הלימודים. כמו כן כל סטודנט קיבל פרח ושי צנוע, הגדת פסח מהודרת. הסטודנטים פעלו ב 24 בתי ספר יסודיים ועל יסודיים, ממלכתיים וממ״ד וגם בבתי ספר חרדיים. כ 1,200 תלמידי כיתות ד׳ וכיתות יא׳, קיבלו סיוע וחונכות צמודה מהסטודנטים במסגרת התוכנית. כמו כן פעלו בבתי הספר השונים 20 רכזים של התוכנית וקרוב ל-80 מורים.

בשנה הבאה צפויים להשתתף כ 200 סטודנטים בני טבריה, בתוכנית "אדליס" והמלגה השנתית תעמוד על סך 1000 $ לסטודנט תמורת 90 שעות חונכות שנתיות. ראש העיר יוסי בן דוד אמר בדברי ברכתו: "טבריה היא מקום עם פסיפס אנושי מיוחד ומבטיח. אין הבדל בין ילד שנולד בטבריה לילד שנולד בת"א, אנו משקיעים בילדים בגלל סיבה אחת ויחידה והיא שיש להם פוטנציאל להצליח. קרן "אדליס השקיעה המון כסף אבל בחרנו לשלב את מיטב הכוחות והגופים הטובים ביותר: מערכת החינוך בעיר ומכון ברנקו וויס.

השינוי שהעיר הזו עוברת בהכלה של פרויקט "אדליס" זה השינוי שחלמנו עליו. אנחנו רק בתחילת הדרך, אנו לא חיים באשליות אי אפשר לשנות את תמונת מצב החינוך מהיום למחר, לכן פעילות התוכנית מתפרסת ע"ג תקופה של עשר שנים. מדינת ישראל חייבת לצמצם את הפערים ובכדי להשלים את צמצום הפערים אנו באים לידי ביטוי ונכנסים לתמונה. סטודנטים יקרים, אתם המפתח להצלחה, אתם הגורם האנושי שמשפיע על המערכת, אתם חלק מרכזי ממחולל השינוי החברתי חינוכי שאנו מובילים בעיר. הכסף לבדו לא יכול לשנות סדרי עולם. השילוב של מתן מעטפת אישית צמודה לכל תלמיד בקבוצות לימוד פרטניות, הוא שילוב מנצח.

היה לנו מאוד חשוב שהפרויקט יכלול את כלל תלמידי טבריה, בחינוך הרשמי ובמוכר שלא רשמי. אני עוקב גם אחר התלמידים והתלמידות במגזר החרדי ויש להם הישגים יוצאי דופן וזאת תוך כדי למידה בתנאים בלתי נסבלים. למלגה הזו יש משמעות רבה למערך המנהיגות במערכת החינוך. ראש העיר הוסיף: "כי נתוני הפתיחה לא היו מעודדים, התמודדנו עם משבר תקציבי ענק, תכנית התייעלות וממוצע בגרויות בסף נמוך, רגע קבלת התרומה מקרן "אדליס", היא נקודה שממנה ניתן רק לעלות, בשלוש השנים האחרונות מאז החלת התוכנית, אני יכול לומר שאנו גאים בכם אני שמח על הזכות שנפלה בחלקנו לרתום אתכם למאמץ הכולל למהפכה שאנו מחוללים במערכת החינוך בעיר. אנו כבר רואים שישנו שיפור משמעותי באחוז מסיימי הבגרות וקפיצה במדד ל-63%, כל ילד צריך מבוגר אחד שיאמין בעצמו, נמשיך לסייע ע"מ שכל ילד וילדה בטבריה יוכלו להצליח, לא נוותר לאף ילד ולא נוותר על אף ילד. יש בטבריה יותר מ 1150 סטודנטים ואני יותר משמח על כך אם בשנת 2012 למשל רק 28% עמדו בבחינת דרישות הסף ללימודים אקדמיים, היום אנו כבר עומדים על 54%. אנו רותמים את כולם להשגת המצוינות בתחום החינוך, ככל שנצליח להנגיש את ההשכלה לילדנו, כך נצליח יותר. אני שמח לראות אתכם, מודה לכם על כך שאתם חלק חשוב בפעילות המבורכת הזו, אתם ראויים לכל ההערכה על המאמץ שלכם, תודה למכון ברנקו וייס ולכל הצוות שמנהל את התוכנית,  מודה כמובן בשמי ובשם תושבי טבריה כולה למשפחת דלורו היקרה ולנאמני הקרן על השותפות והחברות. התוכנית הנפלאה הזו תמשיך ותצליח, תשמש כמודל של הצלחה במערכת החינוך ותהיה מקור לגאווה עבור טבריה ומדינת ישראל כולה.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
13.9.19, עלייה של כ-50% במספר הנופשים בחופי הכנרת ביחס לשנה שעברה
"שנה ברוכה הייתה לנו בחופי איגוד ערים כינרת בחופשת הקיץ". כך סיכמו באיגוד ערים כינרת את החודשים יולי-אוגוסט 2019. השנה נפשו בחופי איגוד ערים כינרת השקטים 800 אלף נופשים, כ-50% יותר מאשר בשנה שעברה בתקופה זו (540 אלף איש) בהתאמה. גם כמות האשפה שנאספה גדלה בהתאם ועמדה על 429 טון, כאשר בשנה שעברה נאספו 330 טון אשפה. להמשך כתבה.
13.9.19, כפר מצטיין
כפר הנוער "הודיות" שבגליל התחתון זכה בפעם השניה בתואר תיכון מצטיין על ידי משרד החינוך כמדי שנה משרד החינוך מפרסם את רשימת התיכונים המצטיינים מבחינה ערכית, חברתית ולימודית. בשנת הלימודים הנוכחית נכללו בסך הכל 721 חטיבות עליונות שעמדו בתנאי הסף, ומתוכן 288 חטיבות זכו בתגמול. אחד מבתי הספר שזכו בתואר היוקרתי הוא כפר הנוער "הודיות" שבגליל התחתון, שזוכה בתואר זה בפעם השניה. להמשך כתבה.
13.9.19, ביה״ס הרב תחומי עמל נופרים בגליל טבריה בטקס הענקת תעודות הערכה מטעם רשת ״עמל״
בטקס חגיגי שנערך השבוע במטה קבוצת עמל בתל אביב, הוענקו תעודות הערכה לעשרה בתי ספר של עמל, ביניהם רב תחומי עמל נופרים בגליל טבריה בניהולו של דוד סויסה, שדורגו ע"י משרד החינוך בין בתי הספר המצטיינים ביותר בארץ, ומוריהם זוכים לתגמול דיפרנציאלי. להמשך כתבה.
13.9.19, ספסל לזכרה של ליאורה במקום בו אהבה לצפות על הכינרת, הוקם בחוף עין גב
ליאורה בן יוסף, פיזיותרפיסטית מקיבוץ עין גב, אהבה את החיים בכלל ואת הכינרת בפרט. להמשך כתבה.
13.9.19, אגודת המים בעמק הירדן מצדיעה למייסדי העמק
בטקס חגיגי במעמד מייסדי העמק וחברי אגודת המים בעמק הירדן הוענקה קלנועית חדשה לטובת עמותת המייסדים, שתשמש את החברים במועדון לצרכים שונים במקום ולהתניידות חבריה.להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שישי, 20 ספטמבר2019
Wאבגדהוש
3601020304050607
3708091011121314
3815161718192021
3922232425262728
4029300102030405
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.