הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
עיריית טבריה | דוברות>
טקס חלוקת המלגות לסטודנטים מטעם קרן "אדליס", התקיים זו השנה השלישית בטבריה

כוכב הצפון | גיליון 2282 | 7.4.17

 

טקס חלוקת מלגות קרן "אדליס" נערך בשבוע החולף בסינמטק טבריה המרכז לאומנויות הבמה. הקרן תרמה כזכור 50 מיליון ש״ח לחיזוק ההישגים של תלמידי טבריה לעשר השנים הקרובות – בפריסה ל-5 מיליון ש״ח בכל שנה לתקציב החינוך. בטקס השתתפו ראש העיר יוסי בן דוד, סגנו דרור ללוש הממונה על החינוך, תמי לוי מנהלת אגף החינוך, הדס שטיינר מנהלת יחידת התוכניות במכון ברנקו ויס, דקלה פרץ מנהלת תכנית אדליס בטבריה. עוד השתתפו מנהלי בתי הספר בהם פועלת התוכנית, הסטודנטים ובני משפחותיהם ורכזי "אדליס" בבתי הספר. כ-180 סטודנטים, תושבי טבריה קיבלו מלגות מכובדות, זו כבר השנה השלישית ברציפות תמורת שעות חונכות שבועיות שביצעו מתחילת פתיחת שנת הלימודים האקדמית עד לשלב זה של מחצית שנת הלימודים. כמו כן כל סטודנט קיבל פרח ושי צנוע, הגדת פסח מהודרת. הסטודנטים פעלו ב 24 בתי ספר יסודיים ועל יסודיים, ממלכתיים וממ״ד וגם בבתי ספר חרדיים. כ 1,200 תלמידי כיתות ד׳ וכיתות יא׳, קיבלו סיוע וחונכות צמודה מהסטודנטים במסגרת התוכנית. כמו כן פעלו בבתי הספר השונים 20 רכזים של התוכנית וקרוב ל-80 מורים.

בשנה הבאה צפויים להשתתף כ 200 סטודנטים בני טבריה, בתוכנית "אדליס" והמלגה השנתית תעמוד על סך 1000 $ לסטודנט תמורת 90 שעות חונכות שנתיות. ראש העיר יוסי בן דוד אמר בדברי ברכתו: "טבריה היא מקום עם פסיפס אנושי מיוחד ומבטיח. אין הבדל בין ילד שנולד בטבריה לילד שנולד בת"א, אנו משקיעים בילדים בגלל סיבה אחת ויחידה והיא שיש להם פוטנציאל להצליח. קרן "אדליס השקיעה המון כסף אבל בחרנו לשלב את מיטב הכוחות והגופים הטובים ביותר: מערכת החינוך בעיר ומכון ברנקו וויס.

השינוי שהעיר הזו עוברת בהכלה של פרויקט "אדליס" זה השינוי שחלמנו עליו. אנחנו רק בתחילת הדרך, אנו לא חיים באשליות אי אפשר לשנות את תמונת מצב החינוך מהיום למחר, לכן פעילות התוכנית מתפרסת ע"ג תקופה של עשר שנים. מדינת ישראל חייבת לצמצם את הפערים ובכדי להשלים את צמצום הפערים אנו באים לידי ביטוי ונכנסים לתמונה. סטודנטים יקרים, אתם המפתח להצלחה, אתם הגורם האנושי שמשפיע על המערכת, אתם חלק מרכזי ממחולל השינוי החברתי חינוכי שאנו מובילים בעיר. הכסף לבדו לא יכול לשנות סדרי עולם. השילוב של מתן מעטפת אישית צמודה לכל תלמיד בקבוצות לימוד פרטניות, הוא שילוב מנצח.

היה לנו מאוד חשוב שהפרויקט יכלול את כלל תלמידי טבריה, בחינוך הרשמי ובמוכר שלא רשמי. אני עוקב גם אחר התלמידים והתלמידות במגזר החרדי ויש להם הישגים יוצאי דופן וזאת תוך כדי למידה בתנאים בלתי נסבלים. למלגה הזו יש משמעות רבה למערך המנהיגות במערכת החינוך. ראש העיר הוסיף: "כי נתוני הפתיחה לא היו מעודדים, התמודדנו עם משבר תקציבי ענק, תכנית התייעלות וממוצע בגרויות בסף נמוך, רגע קבלת התרומה מקרן "אדליס", היא נקודה שממנה ניתן רק לעלות, בשלוש השנים האחרונות מאז החלת התוכנית, אני יכול לומר שאנו גאים בכם אני שמח על הזכות שנפלה בחלקנו לרתום אתכם למאמץ הכולל למהפכה שאנו מחוללים במערכת החינוך בעיר. אנו כבר רואים שישנו שיפור משמעותי באחוז מסיימי הבגרות וקפיצה במדד ל-63%, כל ילד צריך מבוגר אחד שיאמין בעצמו, נמשיך לסייע ע"מ שכל ילד וילדה בטבריה יוכלו להצליח, לא נוותר לאף ילד ולא נוותר על אף ילד. יש בטבריה יותר מ 1150 סטודנטים ואני יותר משמח על כך אם בשנת 2012 למשל רק 28% עמדו בבחינת דרישות הסף ללימודים אקדמיים, היום אנו כבר עומדים על 54%. אנו רותמים את כולם להשגת המצוינות בתחום החינוך, ככל שנצליח להנגיש את ההשכלה לילדנו, כך נצליח יותר. אני שמח לראות אתכם, מודה לכם על כך שאתם חלק חשוב בפעילות המבורכת הזו, אתם ראויים לכל ההערכה על המאמץ שלכם, תודה למכון ברנקו וייס ולכל הצוות שמנהל את התוכנית,  מודה כמובן בשמי ובשם תושבי טבריה כולה למשפחת דלורו היקרה ולנאמני הקרן על השותפות והחברות. התוכנית הנפלאה הזו תמשיך ותצליח, תשמש כמודל של הצלחה במערכת החינוך ותהיה מקור לגאווה עבור טבריה ומדינת ישראל כולה.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
21.1.22, בשל הקורונה, מלווה אחד למטופל
בשל העלייה הניכרת במספר החולים בעקבות האומיקרון, בשילוב של מגיפת השפעת, בהנהלת המרכז הרפואי פדה-פוריה מדגישים כי לא תתאפשר כניסה של יותר ממבקר או מלווה אחד לכל מטופל. הציבור מתבקש להקפיד על הנחייה זו, צמצום המבקרים הכרחי כחלק מהמאבק בנגיף הקורונה ובשל ממדי התחלואה וההדבקה הגבוהים. להמשך קריאה.
21.1.22, שריפת מכליות דלק בישוב כלנית
שישה צוותים של לוחמי אש מתחנת הכיבוי טבריה בפיקודו של מפקד אשכול צלמון רשף מאיר אלבז פעלו לכיבוי שריפת מכליות דלק בישוב כלנית הסמוך לכפר מג'אר. להמשך קריאה.
21.1.22, תלמידי הישיבה התיכונית אורט טבריה במסע בעקבות נעמי שמר השבוע יצאו תלמידי הישיבה התיכונית טבריה ליום שדה בנושא העלייה השנייה לארץ ישראל אותו התחילו בצעידה מפורייה לכיוון חצר כנרת.
השבוע יצאו תלמידי הישיבה התיכונית טבריה ליום שדה בנושא העלייה השנייה לארץ ישראל אותו התחילו בצעידה מפורייה לכיוון חצר כנרת. להמשך קריאה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
שבת, 22 ינואר2022
Wאבגדהוש
126272829303101
202030405060708
309101112131415
416171819202122
523242526272829
630310102030405
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.