הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
מוסיקה / ספרים / סרטים>
אהבה גדולה מהחיים –

כוכב הצפון | גיליון 2249 | 12.8.16

אהבה גדולה מהחיים היא העומדת במרכז הרומן "אני שלך ואת שלי" מאת אורית רז. בכישרון וברגישות מתוארים עולמותיהם של ישראל בן ה- 18 ושל פולה בת ה- 17 הנמלטים יחד ערב הכיבוש הגרמני מעיירת הולדתם בפולין כדי לעבור את הגבול ולהתנדב לעבודת פרך ברוסיה. כל אחד מהם נשלח למחנה עבודה אחר. בהמשך נשלחת פולה ללימודי רפואה במוסקבה, נישאת למילה, סטודנט לרפואה, וכאשר היא יולדת את אליק בנם היחיד, מתגייס מילה לצבא הרוסי ונהרג במלחמה. בינתיים נרשם ישראל, אשר אהבתו לפולה לא דעכה מעולם, ללימודי אגרונומיה. לקראת סוף המלחמה, כשישראל חוזר לעיירת הולדתו כחייל בצבא הפולני, הוא מוצא מכתב שמבהיר לו כי אהובתו היא אלמנה ואם לילד רך בשנים המתגוררת במוסקבה. מאותו רגע, בזכות תושייה מופלאה, דבקות במטרה ותעוזה שאין לה קץ הוא חוצה את מסך הברזל, נושא את פולה לאישה ומחלץ אותה ואת בנה מציפורני המשטר הקומוניסטי החשוך במטרה לעלות איתם לפלשתינה. זהו סיפור היסטורי אמיתי מרתק ומרגש המשקף את נחישותם של הגיבורים לדבוק בחיים על אף הסבל שנגרם להם בתקופה סוערת זו של היסטוריה האנושית. (הוצאת קוראים, 221 עמודים)

הגן הדמיוני של ורד

ספר הילדים "הגן הדמיוני של ורד" מאת שרה ריבן הוא סיפור ילדים שמטפל בהומור בנושא שכיח אצל ילדים – הרצון של הילד שההורה יישאר איתו בגן. הגן של ורד נסגר והיא עברה לגן חדש. בבוקר כשהגיעה לגן החדש ביקשה ורד מאימה להישאר איתה בגן, אך מה לעשות, אימא הייתה צריכה ללכת לעבודה. ורד בכתה ובכתה, אמרה כל ערב שאינה רוצה ללכת לגן ובקשה מאימה לעשות משהו אחר יחד. האם מצאה פתרון יצירתי - באמצעות ההומור היא עוזרת לוורד להתגבר על המשבר עד שהיא מרגישה מחוזקת ומוכנה לחזור לגן לבדה מתוך בחירה והבנה. הגן  הדמיוני הוא בעצם גן שבו הגננת מסכימה לכל בקשות הילדים והילדות, ומאפשרת להם להביא אליו כל אורח שירצו. הספר מבוסס על סיפור אמיתי שחוותה המחברת עם בתה בגיל הגן. לאחר מספר ניסיונות להרגיע אותה שלא צלחו - הבכי אומנם התקצר מידי בוקר, אך עדיין נמשך, נולד הרעיון לסיפור המצחיק אותו קראה האם לבתה לפני השינה. הסיפור הזה סיים את מסכת הבכי בפרידה של הבוקר. (איורים: יונת קציר. הוצאת אוריון, עמודים לא ממוספרים. לגילאי 5-3. מנוקד)

האם כל מה שידעה עליו אמיתי?

"היד שמאכילה אותך" הוא ספר מתח פסיכולוגי, פרי שיתוף פעולה מבריק בין אֵיימי הֶמפֶּל וג'יל סימֶנט, סופרות אמריקאיות עטורות פרסים. א' ג' ריץ' הוא שם העט שלהן. יום אחד חוזרת מורגן הביתה ומגלה מחזה מחריד: גופתו המשוסעת של בנט, הארוס שלה, מוטלת בחדר השינה ושלושת הכלבים שלה, שני פיטבולים ופירנאית אחת, מכוסים בדמו. כשהיא מנסה לחפש את משפחתו ולבשר לה את הבשורות הקשות, היא לא מצליחה למצוא אותם וגם לא את הדירה שבה תמיד טען שהוא גר. חיפוש נוסף מעלה שהוא שיקר לה בכל דבר שהוא סיפר על עצמו ומסתבר שהוא היה מאורס למספר נשים נוספות, ולכל אחת הוא סיפר משהו אחר. היא מגלה שכל התסמינים מראים שהוא מתאים להגדרה הקלינית של סוציופת. מורגן מכירה סוציופתים היטב. היא ויקטימולוגית - פסיכולוגית שחוקרת נשים שנפלו קורבן לגברים שניצלו אותן. כעת עליה לגלות אם כל מה שידעה עליו, על עצמה, על ציידים וקורבנות – הוא אמיתי. המצב מחמיר כשהארוסות האחרות שלו מתחילות להרצח זו אחר זו ומורגן חייבת להבין מי באמת היה בנט ומי רודף אחר הארוסות שלו לפני שהם יגיעו גם אליה. (מאנגלית: דפנה עמית, הוצ' כתר, 270 עמ')

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
תודה למועדון הסריגה של רינה פנחסוב
במפגש מיוחד הודה מנהל המרכז הרפואי פדה - פוריה לרינה פנחסוב ונשות "מועדון הסריגה של כפר סירקין" אשר התגייסו למען שדרוג חדר ההורים בפגייה. במפגש חמים ומיוחד בכפר סירקין, הודו ד"ר ארז און מנהל המרכז הרפואי פדה-פוריה ומיה צבן, דוברת המרכז הרפואי והממונה על קשרי קהילה, לרינה פנחסוב ולארבעים חברות מועדון הסריגה של רינל'ה אשר גם השנה ארגנו יריד מכירות מיוחד לגיוס כספים למען המרכז הרפואי. במפגש החגיגי העניקה רינה לד"ר און סכום של 25,000 ₪ הכולל את הכספים שגויסו במהלך היריד ותרומה נוספת בסך 5,000 ₪ שהוסיף בנדיבות רבה, בעלה של רינה, מוטי פנחסוב. מיה צבן, ציינה כי הכספים גויסו השנה לקראת שיפוץ ושדרוג חדר אשר ישמש את ההורים אשר ילדיהם מאושפזים בפגייה.
חיים סתתיהו, מנכ"ל תיירות עין גב, כינס את כל מנהלי התיירות לסדנת משא ומתן בהנחיית אלון אפרת.
"הסדנה נערכה ב'חדר השלום' בבית גבריאל, על שפת הכינרת, בו התקיימו שיחות השלום עם ירדן ב- 10 בנובמבר 1994, כצעד המשך לחתימת השלום ההיסטורית בערבה, אושרו החתימות והחוזה בין שתי המדינות במעמד המלך חוסיין וראש הממשלה יצחק רבין, זכרם לברכה, דיפלומטים ואישים רבים אחרים, שהתכנסו לרגל האירוע בבית גבריאל. אין ספק, כי זהו מקום מתאים לניהול סדנת משא ומתן ושיבוא שוב שלום" אומר סתתיהו.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום רביעי, 16 ינואר2019
Wאבגדהוש
130310102030405
206070809101112
313141516171819
420212223242526
527282930310102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.