הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
מוסיקה / ספרים / סרטים>
אהבה גדולה מהחיים –

כוכב הצפון | גיליון 2249 | 12.8.16

אהבה גדולה מהחיים היא העומדת במרכז הרומן "אני שלך ואת שלי" מאת אורית רז. בכישרון וברגישות מתוארים עולמותיהם של ישראל בן ה- 18 ושל פולה בת ה- 17 הנמלטים יחד ערב הכיבוש הגרמני מעיירת הולדתם בפולין כדי לעבור את הגבול ולהתנדב לעבודת פרך ברוסיה. כל אחד מהם נשלח למחנה עבודה אחר. בהמשך נשלחת פולה ללימודי רפואה במוסקבה, נישאת למילה, סטודנט לרפואה, וכאשר היא יולדת את אליק בנם היחיד, מתגייס מילה לצבא הרוסי ונהרג במלחמה. בינתיים נרשם ישראל, אשר אהבתו לפולה לא דעכה מעולם, ללימודי אגרונומיה. לקראת סוף המלחמה, כשישראל חוזר לעיירת הולדתו כחייל בצבא הפולני, הוא מוצא מכתב שמבהיר לו כי אהובתו היא אלמנה ואם לילד רך בשנים המתגוררת במוסקבה. מאותו רגע, בזכות תושייה מופלאה, דבקות במטרה ותעוזה שאין לה קץ הוא חוצה את מסך הברזל, נושא את פולה לאישה ומחלץ אותה ואת בנה מציפורני המשטר הקומוניסטי החשוך במטרה לעלות איתם לפלשתינה. זהו סיפור היסטורי אמיתי מרתק ומרגש המשקף את נחישותם של הגיבורים לדבוק בחיים על אף הסבל שנגרם להם בתקופה סוערת זו של היסטוריה האנושית. (הוצאת קוראים, 221 עמודים)

הגן הדמיוני של ורד

ספר הילדים "הגן הדמיוני של ורד" מאת שרה ריבן הוא סיפור ילדים שמטפל בהומור בנושא שכיח אצל ילדים – הרצון של הילד שההורה יישאר איתו בגן. הגן של ורד נסגר והיא עברה לגן חדש. בבוקר כשהגיעה לגן החדש ביקשה ורד מאימה להישאר איתה בגן, אך מה לעשות, אימא הייתה צריכה ללכת לעבודה. ורד בכתה ובכתה, אמרה כל ערב שאינה רוצה ללכת לגן ובקשה מאימה לעשות משהו אחר יחד. האם מצאה פתרון יצירתי - באמצעות ההומור היא עוזרת לוורד להתגבר על המשבר עד שהיא מרגישה מחוזקת ומוכנה לחזור לגן לבדה מתוך בחירה והבנה. הגן  הדמיוני הוא בעצם גן שבו הגננת מסכימה לכל בקשות הילדים והילדות, ומאפשרת להם להביא אליו כל אורח שירצו. הספר מבוסס על סיפור אמיתי שחוותה המחברת עם בתה בגיל הגן. לאחר מספר ניסיונות להרגיע אותה שלא צלחו - הבכי אומנם התקצר מידי בוקר, אך עדיין נמשך, נולד הרעיון לסיפור המצחיק אותו קראה האם לבתה לפני השינה. הסיפור הזה סיים את מסכת הבכי בפרידה של הבוקר. (איורים: יונת קציר. הוצאת אוריון, עמודים לא ממוספרים. לגילאי 5-3. מנוקד)

האם כל מה שידעה עליו אמיתי?

"היד שמאכילה אותך" הוא ספר מתח פסיכולוגי, פרי שיתוף פעולה מבריק בין אֵיימי הֶמפֶּל וג'יל סימֶנט, סופרות אמריקאיות עטורות פרסים. א' ג' ריץ' הוא שם העט שלהן. יום אחד חוזרת מורגן הביתה ומגלה מחזה מחריד: גופתו המשוסעת של בנט, הארוס שלה, מוטלת בחדר השינה ושלושת הכלבים שלה, שני פיטבולים ופירנאית אחת, מכוסים בדמו. כשהיא מנסה לחפש את משפחתו ולבשר לה את הבשורות הקשות, היא לא מצליחה למצוא אותם וגם לא את הדירה שבה תמיד טען שהוא גר. חיפוש נוסף מעלה שהוא שיקר לה בכל דבר שהוא סיפר על עצמו ומסתבר שהוא היה מאורס למספר נשים נוספות, ולכל אחת הוא סיפר משהו אחר. היא מגלה שכל התסמינים מראים שהוא מתאים להגדרה הקלינית של סוציופת. מורגן מכירה סוציופתים היטב. היא ויקטימולוגית - פסיכולוגית שחוקרת נשים שנפלו קורבן לגברים שניצלו אותן. כעת עליה לגלות אם כל מה שידעה עליו, על עצמה, על ציידים וקורבנות – הוא אמיתי. המצב מחמיר כשהארוסות האחרות שלו מתחילות להרצח זו אחר זו ומורגן חייבת להבין מי באמת היה בנט ומי רודף אחר הארוסות שלו לפני שהם יגיעו גם אליה. (מאנגלית: דפנה עמית, הוצ' כתר, 270 עמ')

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
הסיפור הישראלי - חגיגת התיישבות בעמק המעיינות
אירוע חגיגי ומלא קצב התקיים בפארק המים גני חוגה שבעמק המעיינות לרגל חג השבועות. לאירוע הגיעו מאות משפחות מכל רחבי העמק והאזור אשר נהנו משלל אטרקציות ופעילות חווייתית, בהם מתחם חוויתי חדשני שבו זכו להצצה קסומה לסיפור ההתיישבות הישראלי תוך השתתפות דיגיטלית פעילה. להמשך כתבה.
חוגגים שבועות בקיבוץ עין גב
להמשך כתבה.
יום עיון 'כינרת אדם וסביבה', לזכרו של שלמק'ה בהלול איש הכינרת
בית גבריאל, יום שלישי, 18 ביוני, בין השעות 8:30-14:00 - שלמק'ה בהלול ז"ל, יליד המושבה כינרת, היה בין מייסדי מנהלת הכינרת בשנת 1969. יזם ועסק בפיתוח חופי הכינרת הציבוריים בתחילת שנות ה-90. שימש שנים רבות כסגן יו"ר מנהלת הכינרת. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שני, 17 יוני2019
Wאבגדהוש
2226272829303101
2302030405060708
2409101112131415
2516171819202122
2623242526272829
2730010203040506
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.