הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
מוסיקה / ספרים / סרטים>
"ברבוניות", מאת טל איפרגן, הוא סיפור קצר ופשוט על אהבה פשוטה וקצרה, שנרקם בין שני אנשים שונים

כוכב הצפון | גיליון 2247 | 29.7.16

"ברבוניות", מאת טל איפרגן, הוא סיפור קצר ופשוט על אהבה פשוטה וקצרה, שנרקם בין שני אנשים שונים, גבר ואישה, בעקבות תאונה בדרכים. קונספט הספר ייחודי בשל מידותיו, ומכיל בתוכו אוקיינוס שלם של רגשות ותשוקות, שאי אפשר לשטוף מהזיכרון. בלב הסיפור, איש פשוט וילדונת נפגשים. הם מתקרבים ומתרחקים, למדים וטועים, עד אשר זוכה האהבה בכבודה, כמו נועדה להזכיר לכולנו שהיא או שחור או לבן, או ים או יבשה.  הסיפור נפתח בכך שגיבורת "ברבוניות" יוצאת ממקלחתה, ובמפתיע רואה את התמונה היחידה שלהם יחד. היא מתיישבת מול מסך המחשב וכותבת געגוע. בשבת אחת היא מתארת את כל מה שלבה ידע מהיום שבו נכנס האיש הפשוט לחייה. מאותו יום היא שבה לנשום. הגיעה למשרדו אחרי שהייתה מעורבת בתאונת דרכים, ומרגע זה היא זוכרת במיוחד את הריח, ומאוד קשה לה למחוק. השניים חווים רגעי חסד משותפים, נפתחים ונסגרים, מלמדים זה את זו דברים, אופים דגים כמטפורה. הם נפגשים כדי להפנים שתמיד יש דרך חדשה.  קחו הזדמנות בקריאה: רגע אחד אתם עלולים לעלות על האוטובוס הלא נכון וברגע אחר להתאהב. אלה הם חיינו, דלתות מסתובבות. (הוצאת עמדה, 77 עמודים)

 

לא תאמינו – כאב הוא דבר טוב! לא כל כך נעים, אבל טוב! זהו אור אדום שנדלק ומעורר את תשומת ליבנו לכך שאנו מזיקים לעצמנו. זוהי השפה של הגוף לדבר איתנו ואנחנו – עלינו להקשיב! הידעתם שכאב עשוי להיות מנוף לשינוי, לגילוי עצמי, לצמיחה ולהתפתחות אישית ובסופו של דבר להצלחה? הספר "מכאב לצמיחה: מדריך לשינוי והצלחה" מאת אתי סהר, מתאר את ההתפתחות של המחברת בעקבות התובנות אליהן הגיעה, אותן היא מתארת בספרה הראשון "מפריצת דיסק לפריצת דרך: ממשבר להתחלות חדשות" ואת הגישה החדשה שפיתחה של שילוב שיטת אלכסנדר עם האימון האישי "הדרך אל השינוי". זהו ספר אימון והדרכה, ספר לימוד לעזרה עצמית, ספר פילוסופיה וספר קריאה שעוסק בסיפורי חיים של תלמידים ומתאמנים שנטלו על עצמם את האחריות לחייהם ועזרו לעצמם להתמודד עם הכאב, לצמוח ולהתפתח. יש בו הרבה מאד כלים לשיפור החיים. המחברת מעבירה מסרים ורעיונות ומאפשרת לקוראים ולקורא שהוא מורה, מאמן או מטפל, להשתמש בהם להתפתחותם האישית והמקצועית. הספר מתאים לכל אדם שאוהב את עצמו ואוהב ללמוד, למי שכואב, מרגיש שחייו הם לא מה שהיה רוצה ומוכן ללמוד מניסיונם של אחרים ולשנות. (הוצאת אדוואנס, 486 עמודים,ettysahar8@walla.com )

 

איך נראה הראש של ההר?

ספר הילדים "מעיני מדברת עברית" מאת רוחה אברמן עוסק בלשון, במטאפורות ובביטויי הלשון באופן שבו ילדים לומדים לדבר ומבינים את השפה. מושגים וביטויים שלנו המבוגרים מובנים מאליהם נשמעים באוזני הילדים בצורה שונה, מעניין לראות כיצד הם מבינים את השפה. הם קולטים את המושג כפי שהוא באופן מילולי, ולכן בהתחלה מוזרה להם השפה. ''ראש ההר'' לדוגמה נתפס בעיני הילדה כראש שיושב על ההר כפי שהראש ''יושב'' על הצוואר ועלינו להסביר לה שמדובר על הפסגה. כשמעייני שומעת את אימא שלה מספרת על ''גשם שתפס'' היא מעלה בעיני רוחה גשם שיש לו ידיים ואצבעות ויש לו יכולת לתפוס אנשים. גם כשהיא שומעת אותה מדברת על ''כף רגל'' היא צוחקת כי היא מודעת לכך שיש כף  שבעזרתה אוכלים ומשעשעת אותה העובדה שאנו משתמשים במושג זה. בספר מוצגת התקשורת בין ההורים לילדים כאשר ההורים מנחים ושופכים אור על הביטויים. (איורים: נסה ראיין, טפר הוצאה לאור, עמודים לא ממוספרים. מנוקד)

סיפור קצר על אהבה קצרה

 

המילה האחרונה היא של הסופר

"מר מ' היקר" מאת הסופר ההולנדי הרמן קוך ("ארוחת הערב") הוא רומן יפהפה ומלהיב על חברות ונאמנות, הערצה וקנאה. מר מ' הוא סופר שעתידו מאחוריו. רב-המכר הגדול ביותר שלו היה מותחן המבוסס על מקרה אמיתי שאירע לפני שנים רבות: מורה להיסטוריה שניהל רומן עם תלמידה, נעלם ומעולם לא נמצא. הוא נראה לאחרונה ליד בקתת הנופש של התלמידה. האחרון שראה אותו בחיים היה החבר החדש שלה. כיום, החבר גר בשכנות למר מ' – איש קצת משונה, שעוקב מקרוב אחר הסופר ובני משפחתו וכותב לו מכתבים כדי לספק לו חומר חדש לכתיבה, אבל הוא עתיד לגלות שהמילה האחרונה, כמו תמיד, היא של הסופר. (הוצאות כתר ועברית, 391 עמ')

 

 

סה"כ 6 תגובות לכתבה זו
6. x6r0SxL094
Heerlijk! Als bijna iedereen de vakantie heeft gehad, krijg je het nog! En wat een lekker vo.ouitzichtr..ik wens jullie heel veel plezier.Nog een fijne zondag.Groetjes, Pietrik
G6Dy5lSK   28/03/2017
5. x6r0SxL094
Heerlijk! Als bijna iedereen de vakantie heeft gehad, krijg je het nog! En wat een lekker vo.ouitzichtr..ik wens jullie heel veel plezier.Nog een fijne zondag.Groetjes, Pietrik
G6Dy5lSK   28/03/2017
4. ohTKlRYM
CDNHLO http://www.y7YwKx7Pm6OnyJvolbcwrWdoEnRF29pb.com
ZSstjHbhsHLCfGo   31/01/2017
3. OYrADwQCVdn
K89kUn http://www.y7YwKx7Pm6OnyJvolbcwrWdoEnRF29pb.com
CrsESQUGVejMb   29/01/2017
2. lkrexqfwSJXnJCW
tAiS45 http://www.y7YwKx7Pm6OnyJvolbcwrWdoEnRF29pb.com
skejKGcJ   29/01/2017
1. wPGMnmhhnHajXLQnYY
ioTC2K http://www.FyLitCl7Pf7ojQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com
JiVoVdvpEnQQqyQo   04/01/2017
תודה למועדון הסריגה של רינה פנחסוב
במפגש מיוחד הודה מנהל המרכז הרפואי פדה - פוריה לרינה פנחסוב ונשות "מועדון הסריגה של כפר סירקין" אשר התגייסו למען שדרוג חדר ההורים בפגייה. במפגש חמים ומיוחד בכפר סירקין, הודו ד"ר ארז און מנהל המרכז הרפואי פדה-פוריה ומיה צבן, דוברת המרכז הרפואי והממונה על קשרי קהילה, לרינה פנחסוב ולארבעים חברות מועדון הסריגה של רינל'ה אשר גם השנה ארגנו יריד מכירות מיוחד לגיוס כספים למען המרכז הרפואי. במפגש החגיגי העניקה רינה לד"ר און סכום של 25,000 ₪ הכולל את הכספים שגויסו במהלך היריד ותרומה נוספת בסך 5,000 ₪ שהוסיף בנדיבות רבה, בעלה של רינה, מוטי פנחסוב. מיה צבן, ציינה כי הכספים גויסו השנה לקראת שיפוץ ושדרוג חדר אשר ישמש את ההורים אשר ילדיהם מאושפזים בפגייה.
חיים סתתיהו, מנכ"ל תיירות עין גב, כינס את כל מנהלי התיירות לסדנת משא ומתן בהנחיית אלון אפרת.
"הסדנה נערכה ב'חדר השלום' בבית גבריאל, על שפת הכינרת, בו התקיימו שיחות השלום עם ירדן ב- 10 בנובמבר 1994, כצעד המשך לחתימת השלום ההיסטורית בערבה, אושרו החתימות והחוזה בין שתי המדינות במעמד המלך חוסיין וראש הממשלה יצחק רבין, זכרם לברכה, דיפלומטים ואישים רבים אחרים, שהתכנסו לרגל האירוע בבית גבריאל. אין ספק, כי זהו מקום מתאים לניהול סדנת משא ומתן ושיבוא שוב שלום" אומר סתתיהו.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום רביעי, 16 ינואר2019
Wאבגדהוש
130310102030405
206070809101112
313141516171819
420212223242526
527282930310102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.