הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות עמק הירדן>
גאווה מקומית: אושיית הרשת אסיף אלקיים מהמושב פוריה מוציא את ספרו הראשון "פואטיקת השש בש" לאור

כוכב הצפון | גיליון 2238 | 26.5.16

לפני כארבע שנים, התחלנו להבין את גודל ההשפעה של הרשתות החברתיות ככלל ופייסבוק בפרט על חיינו. מהרשתות החברתיות יצאו מחאות (מחאת הקוטג', מחאת בני העדה האתיופית ועוד), מנהיגים קמו ונפלו, פוליטיקאים פוטרו בעקבות פוסטים, ואומנים ענקיים התגלו בזכות אהדת ההמונים.

על פניו, היה נדמה כי תם עידן הספרים הכתובים בפרט והספרות ככלל. אך אז צצו סופרי הרשת. 

סופרי הרשת החלו לכתוב ברשתות החברתיות כתחביב, במטרה לשתף את מחשבותיהם והגיגיהם. כשהתפתח עולם סופרי הרשת והפך לאחד הדברים הבולטים ביותר ברשת, היו שלקחו את הכתיבה צעד קדימה. ולאחר שאספו עשרות אלפי קוראים הדוקים, והחליטו להוציא ספר לאור. כיום כבר לא ניתן להתעלם מהתופעה, שכן בכל זמן נתון, תוכלו למצוא בראש טבלת רבי המכר של חנויות הספרים הגדולות לפחות שני ספרים של סופרי רשת, שיצאו בשיטת מימון ההמונים.

בין סופרי הרשת הבולטים תוכלו למצוא את אסיף אלקיים מישוב נווה עובד שברכס פוריה. 

אסיף, בן 24, בוגר הפנימיה הצבאית אור עציון, החל לכתוב לאחר שהכיר את עולם החינוך, אליו הגיע בעקבות פציעה חמורה כששירת כמפקד בגולני.

את הפוסט הראשון פרסם לפני כשנה. מאז הספיק לצבור אלפי קוראים ולכתוב למגזינים שונים.

פוסטים מחשבון הפייסבוק שלו זוכים למאות ולפעמים אף לאלפי שיתופים, מחשבונות פרטיים, דרך אתרי אינטרנט שונים ועד דף האינטרנט של העיתון "ישראל היום".

בעקבות ההצלחה האדירה, ולאור בקשת הקוראים, החליט לאגד את כל כתביו לספר בשם:

"פואטיקת השש בש".

הספר עלה לאתר הד סטארט כפרויקט מימון המונים, ובפחות משבוע הסכום מומן במלואו.

עד סוף תקופת הפרויקט, אגב, נאלץ אסיף להכפיל את כמות העותקים המתוכננת.

טקסטים רבים מהספר נלמדים בכמה בתי ספר ובמסגרות ספרותיות וחינוכיות שונות, לרבות קורסים פיקודיים וחינוכיים בצה"ל, אך לאסיף זה לא מספיק. כיום אסיף חולם להגיע לעוד בתי ספר ושולחנות לימוד, לייצר שיח חינוכי סביב הטקסטים בספרו.

לדבריו:

"אני מאמין שבספר ישנם טקסטים שנוגעים במקומות הכי מוארים ובמקומות הכי אפלים שלנו כחברה. החל מצה"ל ועד השחרור, דרך חיי לילה ורגעי שיכרות ועד משמעות החיים ואנשים שכבר לא עמנו. אני נוטה להאמין שדיון בן מורה לתלמיד, על טקסטים שנוגעים בחיינו באופן כל כך מוחשי, יכול לפתוח דלתות לשיח עמוק ומפרה על מוסר ומשמעות האדם. 

אם נמשיך לדבוק בספרות הישנה, נאבד את הנוער. הנוער לא יקרא ספרים שאינם מותאמים לדור שלו, לאורח חייו ולקדמה. העולם מתפתח, וכמו שעולם המוזיקה עובר שינויים ומתקדם, כך ראוי שעולם הספרות ישנה את פניו. אני גאה להיות חלק מחלוצי התחום לצד סופרים מוכשרים רבים, וגאה לייצג את הפריפריה בכבוד".

השקת הספר התקיימה ביום רביעי, 18.5, בפולי בר בתל אביב בהשתתפות מאות אנשים, עד שבעל המקום נאלץ לפתוח עוד מתחם בכדי להכניס את כולם.

בין האורחים מצאנו אושיות רשת רבות, בניהם גדי וילצ'רסקי, סמיון גרפמן (צינור לילה) ועוד. גם חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי הגיעה לכבד את אסיף בהשקה ובירך אותו "אתה אסיף, עדות לכך שהכל אפשרי בחיים שלנו, מאיש צבא עם שאיפות כילד להיות רמטכ"ל, שינתה כיוון והפכת להיות כולך מסור לחינוך ועל כך צריך להצדיע לך. מאחל לך המון הצלחה כחבר, כצעיר וכבן עירנו"

לשאלתנו, אסיף מבטיח שבקרוב תהיה השקה גם בצפון. אנו זוכרים לו את זה.

ולסיום, קטע מתוך הטקסט "ואם יום אחד לא יעלה הבוקר?" מהספר פואטיקת השש בש:

מחר בבוקר תקומו מוקדם, תעריכו את הצבעים.

מחר בבוקר תשתו קפה עם הזריחה, אבל שימו לב הרבה סוכר, שיהיה לה מתוק, שתבוא גם מחר.

אז מה זה מימון המונים? מימון המונים זו שיטת מסחר חדשה.

בבסיס הרעיון, ניתנת אפשרות ליזם (סופר, מוזיקאי, סטארטאפיסט) להציע את המוצר שלו להמונים בתמורה לרכישה מוקדמת של המוצר עוד לפני שהמוצר קיים.

מה הרווח? הקונה עוזר ליזם לממן את המוצר, ובתמורה, כשהמוצר יוצא לאור, התומך מקבל את המוצר ראשון ובמחיר מוזל. מה קורה במידה והיזם לא הצליח לממן את המוצר?

כאן טמונה הגאונות. אם בעבר יזם נדרש לגייס כספים מאנשים שונים ולהחזיר אותם במידה ולא הצליח לגייס את כל הסכום הנדרש, כיום עושה זאת האינטרנט במקומו. בתחילת הפרויקט היזם מגדיר את הסכום הדרוש, והזמן המקסימלי לגיוסו. במידה והסכום לא הושג בזמן המקסימלי, הפרויקט מתבטל והכסף חוזר אוטומטית לתומכים.

וכך, בעצם, נוצר מצב שבו שני הצדדים מרוויחים.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
מגדולי פסלי הארץ חי כאן בטבריה בצניעות בינינו הפסל שמואל בו עמי – אגדה והיסטוריה מהלכת
לעיתים מסתובבים בינינו אנשים גדולים, שסוחבים אחריהם היסטוריה שלמה, תרבות והישגים שאמורים לנפח לנו את הגאווה הטבריינית מקצה על קצה, אבל אנחנו לא יודעים עליהם מספיק, לא רואים את הפלא שמתרחש תחת ידינו ובינינו, את האוצרות הטמונים במקום שאינו מכבד אותם מספיק, במקום להיות מוצגים בגלריית אומנות מרהיבה בטבריה. איזה פספוס, זו הייתה הרגשתי, כשביקרתי במקום בו אצורים אוצרות הפסלים והתמונות המדברות היסטוריה שלמה, בביתו של הפסל הטברייני שמואל בן עמי. לכתבה המלאה והסרטון שמלווה איתה, בגיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון..
לא לוקחים סיכון – מתכוננים למחסור באספקת המים במקרה חירום
מעיינות ישועה גם בחירום - כנס בטחון מים באגודת המים של עמק הירדן בכנס בטחון מים שקיימה אגודת המים בעמק הירדן ביום חמישי האחרון, הוצגו האיומים השונים והתרחישים האפשריים העלולים להוביל לפגיעה באספקת המים לתושבים והוצגו פתרונות ומתקנים מתקדמים להתמודדות במצבי חירום. עוד נדונה בכנס הסכנה הסניטרית האפשרית בשל תמותה גבוהה של מאות אלפי בעלי חיים, עקב חוסר במים. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
תקפו שוטרים ושוחררו ממעצר לאחר שעות ספורות
באופן נדיר לעבירת תקיפת שוטרים, השופטת ברלינר-לוי קיבלה את בקשתו של עורך הדין ד"ר ניסן שריפי והאריכה את מעצר החשודים למשך שעות בלבד. ארבעה בני משפחה אחת במושב הזורעים ליד טבריה הובאו ביום שישי האחרון להארכת מעצרם בשל תקיפת שוטרים אשר באו להגן על חברת המים "מי ג'"ת" של המועצה האזורית גליל-תחתון בעת ביצוע עבודות בנחלה של המשפחה במושב ביום חמישי בערב. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
מבצע ניקיון 'שביל סובב כינרת' לפסח
רשות הכינרת ברכו את ההנהלה, המורים, המדריכים הצעירים והתלמידים המקסימים מבית ספר האזורי "מול גלעד" מקיבוץ אשדוד יעקב, 400 תלמידים מכיתות א' עד ח', תושבי רכס הפוריות וקיבוצי עמק הירדן על פרויקט הניקיון השנתי לקראת חג הפסח. התלמידים הגיעו מלווים בצוות מורים ומדריכים, קבלו כפפות ושקיות זבל גדולות של רשות הכינרת, וניקו את השביל מאשפה רבה שהצטברה. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
מניתוח פשוט בשקדים אבירם דן ז"ל בן 44 מצא את מותו
מקרה מזעזע בו נכנס בחור בן 44 אבירם דן לניתוח שקדים בגרון, ניתוח הנחשב לניתוח קל שבקלים ונעשה מידיי יום ביומו בעשרות פעמים בשבוע וכאן בבית החולים פוריה אבירם מוצא את מותו. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שלישי, 23 אפריל2019
Wאבגדהוש
1431010203040506
1507080910111213
1614151617181920
1721222324252627
1828293001020304
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.