הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות עמק הירדן>
גאווה מקומית: אושיית הרשת אסיף אלקיים מהמושב פוריה מוציא את ספרו הראשון "פואטיקת השש בש" לאור

כוכב הצפון | גיליון 2238 | 26.5.16

לפני כארבע שנים, התחלנו להבין את גודל ההשפעה של הרשתות החברתיות ככלל ופייסבוק בפרט על חיינו. מהרשתות החברתיות יצאו מחאות (מחאת הקוטג', מחאת בני העדה האתיופית ועוד), מנהיגים קמו ונפלו, פוליטיקאים פוטרו בעקבות פוסטים, ואומנים ענקיים התגלו בזכות אהדת ההמונים.

על פניו, היה נדמה כי תם עידן הספרים הכתובים בפרט והספרות ככלל. אך אז צצו סופרי הרשת. 

סופרי הרשת החלו לכתוב ברשתות החברתיות כתחביב, במטרה לשתף את מחשבותיהם והגיגיהם. כשהתפתח עולם סופרי הרשת והפך לאחד הדברים הבולטים ביותר ברשת, היו שלקחו את הכתיבה צעד קדימה. ולאחר שאספו עשרות אלפי קוראים הדוקים, והחליטו להוציא ספר לאור. כיום כבר לא ניתן להתעלם מהתופעה, שכן בכל זמן נתון, תוכלו למצוא בראש טבלת רבי המכר של חנויות הספרים הגדולות לפחות שני ספרים של סופרי רשת, שיצאו בשיטת מימון ההמונים.

בין סופרי הרשת הבולטים תוכלו למצוא את אסיף אלקיים מישוב נווה עובד שברכס פוריה. 

אסיף, בן 24, בוגר הפנימיה הצבאית אור עציון, החל לכתוב לאחר שהכיר את עולם החינוך, אליו הגיע בעקבות פציעה חמורה כששירת כמפקד בגולני.

את הפוסט הראשון פרסם לפני כשנה. מאז הספיק לצבור אלפי קוראים ולכתוב למגזינים שונים.

פוסטים מחשבון הפייסבוק שלו זוכים למאות ולפעמים אף לאלפי שיתופים, מחשבונות פרטיים, דרך אתרי אינטרנט שונים ועד דף האינטרנט של העיתון "ישראל היום".

בעקבות ההצלחה האדירה, ולאור בקשת הקוראים, החליט לאגד את כל כתביו לספר בשם:

"פואטיקת השש בש".

הספר עלה לאתר הד סטארט כפרויקט מימון המונים, ובפחות משבוע הסכום מומן במלואו.

עד סוף תקופת הפרויקט, אגב, נאלץ אסיף להכפיל את כמות העותקים המתוכננת.

טקסטים רבים מהספר נלמדים בכמה בתי ספר ובמסגרות ספרותיות וחינוכיות שונות, לרבות קורסים פיקודיים וחינוכיים בצה"ל, אך לאסיף זה לא מספיק. כיום אסיף חולם להגיע לעוד בתי ספר ושולחנות לימוד, לייצר שיח חינוכי סביב הטקסטים בספרו.

לדבריו:

"אני מאמין שבספר ישנם טקסטים שנוגעים במקומות הכי מוארים ובמקומות הכי אפלים שלנו כחברה. החל מצה"ל ועד השחרור, דרך חיי לילה ורגעי שיכרות ועד משמעות החיים ואנשים שכבר לא עמנו. אני נוטה להאמין שדיון בן מורה לתלמיד, על טקסטים שנוגעים בחיינו באופן כל כך מוחשי, יכול לפתוח דלתות לשיח עמוק ומפרה על מוסר ומשמעות האדם. 

אם נמשיך לדבוק בספרות הישנה, נאבד את הנוער. הנוער לא יקרא ספרים שאינם מותאמים לדור שלו, לאורח חייו ולקדמה. העולם מתפתח, וכמו שעולם המוזיקה עובר שינויים ומתקדם, כך ראוי שעולם הספרות ישנה את פניו. אני גאה להיות חלק מחלוצי התחום לצד סופרים מוכשרים רבים, וגאה לייצג את הפריפריה בכבוד".

השקת הספר התקיימה ביום רביעי, 18.5, בפולי בר בתל אביב בהשתתפות מאות אנשים, עד שבעל המקום נאלץ לפתוח עוד מתחם בכדי להכניס את כולם.

בין האורחים מצאנו אושיות רשת רבות, בניהם גדי וילצ'רסקי, סמיון גרפמן (צינור לילה) ועוד. גם חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי הגיעה לכבד את אסיף בהשקה ובירך אותו "אתה אסיף, עדות לכך שהכל אפשרי בחיים שלנו, מאיש צבא עם שאיפות כילד להיות רמטכ"ל, שינתה כיוון והפכת להיות כולך מסור לחינוך ועל כך צריך להצדיע לך. מאחל לך המון הצלחה כחבר, כצעיר וכבן עירנו"

לשאלתנו, אסיף מבטיח שבקרוב תהיה השקה גם בצפון. אנו זוכרים לו את זה.

ולסיום, קטע מתוך הטקסט "ואם יום אחד לא יעלה הבוקר?" מהספר פואטיקת השש בש:

מחר בבוקר תקומו מוקדם, תעריכו את הצבעים.

מחר בבוקר תשתו קפה עם הזריחה, אבל שימו לב הרבה סוכר, שיהיה לה מתוק, שתבוא גם מחר.

אז מה זה מימון המונים? מימון המונים זו שיטת מסחר חדשה.

בבסיס הרעיון, ניתנת אפשרות ליזם (סופר, מוזיקאי, סטארטאפיסט) להציע את המוצר שלו להמונים בתמורה לרכישה מוקדמת של המוצר עוד לפני שהמוצר קיים.

מה הרווח? הקונה עוזר ליזם לממן את המוצר, ובתמורה, כשהמוצר יוצא לאור, התומך מקבל את המוצר ראשון ובמחיר מוזל. מה קורה במידה והיזם לא הצליח לממן את המוצר?

כאן טמונה הגאונות. אם בעבר יזם נדרש לגייס כספים מאנשים שונים ולהחזיר אותם במידה ולא הצליח לגייס את כל הסכום הנדרש, כיום עושה זאת האינטרנט במקומו. בתחילת הפרויקט היזם מגדיר את הסכום הדרוש, והזמן המקסימלי לגיוסו. במידה והסכום לא הושג בזמן המקסימלי, הפרויקט מתבטל והכסף חוזר אוטומטית לתומכים.

וכך, בעצם, נוצר מצב שבו שני הצדדים מרוויחים.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
כוכב הצפון, 16.11.18, לא עוד רצח נשים
נעמת מרחב כנרת ביחד עם נשים נוספות בניהם מירי לוי פעילה ציבורית ציינו את יום המאבק למניעת אלימות ורצח נשים. למפגש הגיעו נשים רבות שלקחו חלק באירוע ואף האזינו בקשב רב להרצאה מרתקת מפיו של ניר אלימלך, אח של ענת אלימלך ז"ל, דוגמנית שחקנית שנרצחה. האירוע היה בסימן של "לא עוד רצח נשים".
כוכב הצפון, 16.11.18, פרשת ילדי תימן: מבצע ארצי לאיסוף דגימות DNA מבני המשפחות
ח"כ נורית קורן, היושבת בראש הועדה לחקר פרשת חטופי תימן, המזרח והבלקן הודיעה על יום מרוכז לאיסוף בדיקות DNA: "אנו פותחים במבצע ארצי וממשיכים בכל הכוח לאסוף דגימות. עד כה נאספו כ- 1500 דגימות ו- 4 ילדים מאומצים זכו להתאחד עם בני משפחותיהם הביולוגיים באמצעות הדגימות. חשוב לבוא להיבדק על-מנת שנוכל להפוך כל אבן ולהגיע לחקר האמת". היום המרוכז יערך ביום רביעי, 18.11, במרכז מורשת יהדות תימן וקהילות ישראל ברחובות. הוא מיועד לבני משפחה – הורים, אחים ואחיות.
כוכב הצפון, 16.11.18, נעים להכיר: שבוע פתוח במרכז צעירים טבריה
המשרד לפיתוח הפריפריה בנגב ובגליל יקיים בשבוע הבא (18-22.11) שבוע פתוח בכל מרכזי הצעירים בפריפריה הגיאוגרפית. המטרה, מסבירים במרכז הצעירים של טבריה, היא לאפשר לצעירי העיר להכיר את המרכז, את האפשרויות והכלים שהוא מציע. במהלך השבוע (וגם בשגרה) יהיה ניתן לקבל ייעוץ והכוונה בשלל תחומים - הכוונה לחיילים משוחררים, קריירה ועוד, וגם יהיו הרצאות וסדנאות חינמיות, כדוגמת סחר בשוק ההון.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום ראשון, 18 נובמבר2018
Wאבגדהוש
4428293031010203
4504050607080910
4611121314151617
4718192021222324
4825262728293001
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.