הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
מכתבים למערכת>
מכתבים למערכת - נכון, אני חלק מעיר בה המארג החברתי

כוכב הצפון | גיליון 2213 | 27.11.15

פוליטי מורכב רובו מאנשי ימין מובהקים, אך ברצוני להשמיע את הקול השמאלני, היות ורק 99 מתושבי העיר, אני ביניהם, הצביעו מרצ בבחירות האחרונות. ברצוני להתייחס לאירוע הטראגי שהתרחש בפריז. נציגי הימין מקפצים מאולפן לאולפן ומתיימרים להתנשא ולהטיף לאירופה המערבית, מאשר להביע עימה סולידריות. ועל הדרך מדגישים את האירוניה שבאירועים, שוכחים שהליברליזם הדמוקרטי לא מצפה מאירן או טורקיה להיות נאורות, מישראל כן. ולכן זה הכרח לרסן את עוולות הכיבוש לפני שבאמת יהיה מאוחר מדי. מיום ליום, ישראל הופכת להיות מקום פחות סובלני, פחות צודק, פחות הכל. מן הפח אל הפחת. ומה רבה תדהמתי לשמוע אמירות כמו ''צרפת צריכה לחשוב מחדש על ערכיה, היא כבר אינה יכולה להיות נושאת דגל של חירות, שוויון ואחווה''. היא יכולה ואף תוכל. אם בישראל קיים פתרון פלא (פפפפ) של דיכוי, רודנות והדרת המיעוט המוסלמי מהצביון החברתי וערעור זהותם, אז בצרפת ממשיכים במסורת של מולטי - תרבותיות ושילוב אינטגרלי של מהגרים, יש חתירה לפלורליזם פוסט קולוניאלי. זה לא מושלם, קיימים קולות בסגנון מארין לה פן שרוצים לכפות הקצנה של המציאות דרך מניפולציות מנופחות מחשיבה לאומנית. אבל צרפת מבינה את עצמה טוב יותר. ובניגוד לישראל, אין בה פראנויה חרדתית מובנית, יש בה ניסיון כנה לגשר על פערים. עורך העיתון היומי 'ליברסיון' הצהיר השנה כי רק תפיסה מופשטת של האדם באשר הוא אדם תביא אחדות רציונלית. ואחדות כזו היא החזית האנושית השפויה שתבלום את הכאוס. או במילותיו של ניצן הורוביץ ב'הארץ' - ''ימים קשים צפויים לאירופה ולעולם החופשי כולו. זעקות השבר של הקורבנות גוררות קריאות מלחמה. במצבים כאלה, שם וגם פה, יש המציגים את זכויות האדם כמכשול במלחמה בטרור, ולוחצים בעוצמה להסיר את ״המעצורים המשפטיים״. אין שגיאה גדולה מזו. מדינה דמוקרטית מסוגלת להילחם באויביה מבלי לאבד את צלמה.''


מיכאל הטברייני

תגובת העורך, למיכאל הטברייני. אני מכבד את דבריך ואת דעותיך. כל אחד רשאי במדינתנו הקטנה והדמוקרטית לבחור כרצונו. אני לא יודע מה גילך, אם צעיר אתה? גש אל דפי ההיסטוריה ולמד אותם. ואם הייתה באותה תקופה של מלחמת ששת הימים בגיר בכדי להבין מה קרה אזי איך תסביר שאת מלחמת ששת הימים, עת השמאל היה בשלטון לא הימין! או אז שלטון השמאל לא יצא למלחמה אל מול שלוש צבאות ערב כי אם הוא יצא להגן על המולדת על העם היהודי על מדינת ישראל! שלושת הצבאות והמדינות יצאו למלחמה חורמה למלחמת השמידה. שלטון השמאל שאליו אתה שייך קם אז בכדי להגן על מדינת ישראל, על היהודים ועל שכמוך.

יצא הגורל "הארור" שמדינת ישראל והצבא הנשלטת על ידי השמאל ניצחנו את אויבנו הערבים אלו שרצו לכלותינו ב-6 ימים. ואילו אתה מה בדיוק אתה אומר? שאנחנו הכובשים? שהם מסכנים? אנחנו הרעים? הם הפסידו בקרב ואנחנו לא בסדר? נשיא מצרים סאדת עשה שלום! מלך ירדן הבין ועשה שלום! ואתה אומר מה? חשבת לרגע או שאתה מעלה על דעתך מה היה קורה אילו המצב היה הפוך? הם היו רומסים אותנו ואונסים את בנות ישראל. אם צעיר אתה ייתכן וכלל לא היית נולד. ואם מבוגר אתה ייתכן והיו שוחטים אותך ואונסים את בנות ישראל בדיוק כפי שהם עושים את זה היום לסורים, לעירקים, באירן ובמצרים וירדן ובל נשכח כמעט בכל מדינה ערבית כי זו תרבותם ודתם. אם לאחים שלהם הם עושים את שעושים אתה מתאר לעצמך מה יעשו לך אם רק חלילה תמעד בשמירה? ואתה מבקש שניתן אמון במי? במה? בכאלו בעלי דעות שכמוך? איך בדיוק?

בגלל אנשים שכמוך היום היהודים מפחדים להסתובב ברחובות הערים ובמדינה שלהם והערבים מבינים שאין חוק ומחוקק ומי שיעשה להם כלום והם מרצחים ביהודים רק בשל היותם יהודים. אני לא מאחל לך שתחווה רצח רק למען רצח יהודים בסביבתך הקרובה כי או אז דעתך תשתנה מקצה לקצה. על כך אמר חבר הכנסת גנדי "הם שם אנחנו כאן ושלום על ישראל". אז אמרו שהוא משוגע. בננו איפה הוא טעה?

מקווה שהענקתי לך ולשכמוך מעט חומר למחשבה. שבת שלום חיים חליוה

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
תודה למועדון הסריגה של רינה פנחסוב
במפגש מיוחד הודה מנהל המרכז הרפואי פדה - פוריה לרינה פנחסוב ונשות "מועדון הסריגה של כפר סירקין" אשר התגייסו למען שדרוג חדר ההורים בפגייה. במפגש חמים ומיוחד בכפר סירקין, הודו ד"ר ארז און מנהל המרכז הרפואי פדה-פוריה ומיה צבן, דוברת המרכז הרפואי והממונה על קשרי קהילה, לרינה פנחסוב ולארבעים חברות מועדון הסריגה של רינל'ה אשר גם השנה ארגנו יריד מכירות מיוחד לגיוס כספים למען המרכז הרפואי. במפגש החגיגי העניקה רינה לד"ר און סכום של 25,000 ₪ הכולל את הכספים שגויסו במהלך היריד ותרומה נוספת בסך 5,000 ₪ שהוסיף בנדיבות רבה, בעלה של רינה, מוטי פנחסוב. מיה צבן, ציינה כי הכספים גויסו השנה לקראת שיפוץ ושדרוג חדר אשר ישמש את ההורים אשר ילדיהם מאושפזים בפגייה.
חיים סתתיהו, מנכ"ל תיירות עין גב, כינס את כל מנהלי התיירות לסדנת משא ומתן בהנחיית אלון אפרת.
"הסדנה נערכה ב'חדר השלום' בבית גבריאל, על שפת הכינרת, בו התקיימו שיחות השלום עם ירדן ב- 10 בנובמבר 1994, כצעד המשך לחתימת השלום ההיסטורית בערבה, אושרו החתימות והחוזה בין שתי המדינות במעמד המלך חוסיין וראש הממשלה יצחק רבין, זכרם לברכה, דיפלומטים ואישים רבים אחרים, שהתכנסו לרגל האירוע בבית גבריאל. אין ספק, כי זהו מקום מתאים לניהול סדנת משא ומתן ושיבוא שוב שלום" אומר סתתיהו.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום רביעי, 16 ינואר2019
Wאבגדהוש
130310102030405
206070809101112
313141516171819
420212223242526
527282930310102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.