הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
מכתבים למערכת>
מכתבים למערכת - נכון, אני חלק מעיר בה המארג החברתי

כוכב הצפון | גיליון 2213 | 27.11.15

פוליטי מורכב רובו מאנשי ימין מובהקים, אך ברצוני להשמיע את הקול השמאלני, היות ורק 99 מתושבי העיר, אני ביניהם, הצביעו מרצ בבחירות האחרונות. ברצוני להתייחס לאירוע הטראגי שהתרחש בפריז. נציגי הימין מקפצים מאולפן לאולפן ומתיימרים להתנשא ולהטיף לאירופה המערבית, מאשר להביע עימה סולידריות. ועל הדרך מדגישים את האירוניה שבאירועים, שוכחים שהליברליזם הדמוקרטי לא מצפה מאירן או טורקיה להיות נאורות, מישראל כן. ולכן זה הכרח לרסן את עוולות הכיבוש לפני שבאמת יהיה מאוחר מדי. מיום ליום, ישראל הופכת להיות מקום פחות סובלני, פחות צודק, פחות הכל. מן הפח אל הפחת. ומה רבה תדהמתי לשמוע אמירות כמו ''צרפת צריכה לחשוב מחדש על ערכיה, היא כבר אינה יכולה להיות נושאת דגל של חירות, שוויון ואחווה''. היא יכולה ואף תוכל. אם בישראל קיים פתרון פלא (פפפפ) של דיכוי, רודנות והדרת המיעוט המוסלמי מהצביון החברתי וערעור זהותם, אז בצרפת ממשיכים במסורת של מולטי - תרבותיות ושילוב אינטגרלי של מהגרים, יש חתירה לפלורליזם פוסט קולוניאלי. זה לא מושלם, קיימים קולות בסגנון מארין לה פן שרוצים לכפות הקצנה של המציאות דרך מניפולציות מנופחות מחשיבה לאומנית. אבל צרפת מבינה את עצמה טוב יותר. ובניגוד לישראל, אין בה פראנויה חרדתית מובנית, יש בה ניסיון כנה לגשר על פערים. עורך העיתון היומי 'ליברסיון' הצהיר השנה כי רק תפיסה מופשטת של האדם באשר הוא אדם תביא אחדות רציונלית. ואחדות כזו היא החזית האנושית השפויה שתבלום את הכאוס. או במילותיו של ניצן הורוביץ ב'הארץ' - ''ימים קשים צפויים לאירופה ולעולם החופשי כולו. זעקות השבר של הקורבנות גוררות קריאות מלחמה. במצבים כאלה, שם וגם פה, יש המציגים את זכויות האדם כמכשול במלחמה בטרור, ולוחצים בעוצמה להסיר את ״המעצורים המשפטיים״. אין שגיאה גדולה מזו. מדינה דמוקרטית מסוגלת להילחם באויביה מבלי לאבד את צלמה.''


מיכאל הטברייני

תגובת העורך, למיכאל הטברייני. אני מכבד את דבריך ואת דעותיך. כל אחד רשאי במדינתנו הקטנה והדמוקרטית לבחור כרצונו. אני לא יודע מה גילך, אם צעיר אתה? גש אל דפי ההיסטוריה ולמד אותם. ואם הייתה באותה תקופה של מלחמת ששת הימים בגיר בכדי להבין מה קרה אזי איך תסביר שאת מלחמת ששת הימים, עת השמאל היה בשלטון לא הימין! או אז שלטון השמאל לא יצא למלחמה אל מול שלוש צבאות ערב כי אם הוא יצא להגן על המולדת על העם היהודי על מדינת ישראל! שלושת הצבאות והמדינות יצאו למלחמה חורמה למלחמת השמידה. שלטון השמאל שאליו אתה שייך קם אז בכדי להגן על מדינת ישראל, על היהודים ועל שכמוך.

יצא הגורל "הארור" שמדינת ישראל והצבא הנשלטת על ידי השמאל ניצחנו את אויבנו הערבים אלו שרצו לכלותינו ב-6 ימים. ואילו אתה מה בדיוק אתה אומר? שאנחנו הכובשים? שהם מסכנים? אנחנו הרעים? הם הפסידו בקרב ואנחנו לא בסדר? נשיא מצרים סאדת עשה שלום! מלך ירדן הבין ועשה שלום! ואתה אומר מה? חשבת לרגע או שאתה מעלה על דעתך מה היה קורה אילו המצב היה הפוך? הם היו רומסים אותנו ואונסים את בנות ישראל. אם צעיר אתה ייתכן וכלל לא היית נולד. ואם מבוגר אתה ייתכן והיו שוחטים אותך ואונסים את בנות ישראל בדיוק כפי שהם עושים את זה היום לסורים, לעירקים, באירן ובמצרים וירדן ובל נשכח כמעט בכל מדינה ערבית כי זו תרבותם ודתם. אם לאחים שלהם הם עושים את שעושים אתה מתאר לעצמך מה יעשו לך אם רק חלילה תמעד בשמירה? ואתה מבקש שניתן אמון במי? במה? בכאלו בעלי דעות שכמוך? איך בדיוק?

בגלל אנשים שכמוך היום היהודים מפחדים להסתובב ברחובות הערים ובמדינה שלהם והערבים מבינים שאין חוק ומחוקק ומי שיעשה להם כלום והם מרצחים ביהודים רק בשל היותם יהודים. אני לא מאחל לך שתחווה רצח רק למען רצח יהודים בסביבתך הקרובה כי או אז דעתך תשתנה מקצה לקצה. על כך אמר חבר הכנסת גנדי "הם שם אנחנו כאן ושלום על ישראל". אז אמרו שהוא משוגע. בננו איפה הוא טעה?

מקווה שהענקתי לך ולשכמוך מעט חומר למחשבה. שבת שלום חיים חליוה

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
הגולן חייב להישאר ישראלי
ראש הממשלה בנימין נתניהו, הסנאטור לינדזי גרהאם ושגריר ארה״ב בישראל דיוויד פרידמן סיירו ברמת הגולן ודיברו על השאלה מדוע רמת הגולן חייבת להישאר בידיים ישראליות.. קרא עוד..
הנשים המובילות של עמק הירדן
לכבוד יום האישה בחרו במול כנרת להעניק תעודת הוקרה ושי לנשים עוצמתיות ומובילות מעמק הירדן, הנשים נבחרו בזכות פועלן ותרומתן לקהילה.
יום האשה באגף לאם ולילוד
רחלי אהרון, רכזת מועדון היולדות בייבי סטארט של המרכז הרפואי פדה-פוריה, ארגנה לנשים בהריון וליולדות יום פינוק לכבוד יום האשה הבינלאומי.
לרגל יום האישה הבינלאומי התקיים כנס נשות עסקים בגלבוע 'להצליח בגדול'
ביוזמת משרד הכלכלה והתעשייה, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, 'מעוף' עפולה ומרכז צעירים תכל'ס בגלבוע.. קרא עוד..
אולי הבת שלך תהיה הדוגמנית החדשה של SWEETGIRLSHOP ?
בפורים הקרוב, כל אחת יכולה להיות דוגמנית. רשת האופנה לילדות ונערות, סוויטגירלשופ, תערוך בימים שלישי - חמישי 19-21.3 הפנינג מיוחד בקניון ביג טבריה. סוויטגירלשופ, רשת האופנה לילדות ונערות, מחפשת את הדוגמניות החדשות שלה בטבריה.
אלפי ילדים נפגעים בגני השעשועים מדי שנה
בכנס מיוחד בנושא מתקני משחקים שיזם משרד הכלכלה במסגרת התוכנית הלאומית לבטיחות ילדים ובשיתוף מרכז השלטון המקומי ומכון התקנים, יוצגו נתונים קשים אודות היפגעות ילדים בגני השעשועים.. קרא עוד..
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שלישי, 19 מרץ2019
Wאבגדהוש
924252627280102
1003040506070809
1110111213141516
1217181920212223
1324252627282930
1431010203040506
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.