הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
מכתבים למערכת>
מכתבים למערכת: אבטחת גני הילדים

כוכב הצפון | גיליון 2207 | 16.10.15

 

מכתב שנשלח אל, אורגד מזרחי, יו"ר ועד ההורים העירוני בעיר טבריה לעניין אבטחת גני הילדים ברחבי העיר. בשבועות האחרונים אנו עדים לגל טרור הפוקד את הרחובות ברחבי מדינת ישראל. מדובר בגל טרור של מרצחים שאינם מבחינים בין תינוק לבין קשישה, בין ילד לבין אב או אם.

מאז נרשם הפיגוע הראשון ועד היום, טרם פעלה עיריית טבריה להגברת האבטחה או תחושת הביטחון מסביב ובקרבת גני הילדים.

מזה שבועיים סברו כולם כי גל הטרור ילך וידעך, אך לצערנו הרב, היממה האחרונה הוכיחה את ההיפך הגמור. קצב פעולות הטרור והפגיעה באזרחים ובילדים רק הולך וגובר. יתרה מזאת, אנו עדים להרחבת הערים הנכנסות למעגל הטרור והדאגה גוברת עוד יותר.

יצוין כי העיר טבריה כבר ידעה בעברה פיגועי טרור ואין זה סוד כי המפגעים ושולחיהם ראו בטבריה מאז ומתמיד, יעד נבחר לביצוע פיגועים, זאת בשל אופייה היהודי המובהק ועצם היותה עיר תיירות שפיגוע בה יניב את שתי מטרות הטרור: תודעה בינלאומית מחד וזריעת פחד מאידך לצד שיבוש חיי התושבים.

אל לנו לנוח על זרי הדפנה ולהתבשם מהשקט המאפיין כיום את עירנו. אין היום מקום בטוח במדינת ישראל והיום האחרון הוכיח זאת כשגם ערים ששמם לא נקשר מעולם עם טרור נכנסו לרשימה השחורה.

בימים האחרונים נעשו אליך, כיו"ר ועד ההורים המשמש כנציגנו מול הרשות, פניות רבות ללחוץ את עיריית טבריה והעומד בראשה לתגבר את האבטחה מסביב לגנים ובקרבתם ללא כל שיהוי ודיחוי.

לצערנו הרב, פניות ההורים אליך נתקלו בזלזול מדאיג ובתשובה שאינה מספקת בוודאי לא את ההורים המודאגים. טענת בתגובתך להורים: "חברים, בוא לא נהיה בפניקה מיותרת. יש הגברת אבטחה ויש עוד תשובות שראש העיר הבטיח לתת בנושא להגברת האבטחה בגנים. נא להתאזר בסבלנות".

אורגד, חיי ילדינו עומדים לנגד עינינו ורק הם. להתאזר בסבלנות?! האם בזמן אמת תוכל לומר זאת גם למפגע שבפתח? אולי תוכל לבקש ממנו שיניח את נשקו עד שתאושר האבטחה על ידי העירייה?

שר האוצר משה כחלון הורה היום לתקצב את האבטחה לכל מוסדות החינוך עד לשעה 16:00 בכל יום. עוד הודיע השר כחלון כי רשויות מקומיות חלשות יקבלו 100 אחוזי מימון.

כידוע, עד ליום ה-28 באוקטובר (בו יחל יום הלימודים הארוך), בתי הספר ילמדו עדיין במתכונת קצרה עד לשעה 13:30. את המימון בעבור השעתיים וחצי הנותרות יש להעביר למימון האבטחה בגנים ובסביבתם. נודע לי כי רק אבטחת בתי הספר מומנה ואילו הגנים לא. תאמר לי בבקשה אדוני יו"ר ועד ההורים: במה שונים ילדי הגנים מתלמידי בתי הספר?

אנו דורשים ממך לפעול באופן מיידי מול הנהלת עיריית טבריה והעומד בראשה יוסי בן דוד על מנת שכבר ב-24 השעות הקרובות נקבל תשובה חיובית באשר לאבטחת גני הילדים. לא נוכל לסבול את העובדה כי ילדינו יהיו הפקר בידי כל מפגע שיחפוץ לפגוע בהם.

אנו דורשים ממך לפעול באופן מיידי לטיפול בנושא הבוער ואם צריך אף להשבית את גני הילדים עד אשר תושם בהם אבטחה.

נדב אלקובי, 0502331441 הורה מודאג

 


תגובה של אורגד מזרחי לכתבה על הבטיחות בגני הילדים - כיו״ר הנהגת ההורים בטבריה וכיו״ר ועדי הגנים, אני פועל בימים האחרונים מול ראש העיר מר יוסי בן דוד, לטיפול בנושא האבטחה במוסדות החינוך בכלל ובגני הילדים בפרט.

קיימת בעיה ארצית בגיוס רב ומידי של מאבטחים המוכשרים ומאושרים לאבטח במוסדות חינוך. יחד עם הנהגת העיר והעומד בראשה, בוצעו מספר פניות לגורמים המוסמכים, להגברת האבטחה במוסדות החינוך בעיר ובכלל זה גם בגני הילדים.

הטיפול בנושאים אלו מתבצע באחריות רבה ובשיקול דעת. אין טעם ליצור פניקה ולחץ בקרב ההורים נהפוך הוא הדבר.

ראש העיר נענה לבקשות ההורים והנהגת ההורים ובוצעו מספר פעולות להגברת האבטחה כגון: הוספת כוחות שיטור לסיור במוסדות החינוך, הארכת שעות המאבטחים בבתי הספר עד לשעה 16:00, הקמה מיידית מחדש של יחידת אבטחת מוסדות החינוך על גבי קטנועים ורכבים אשר בשלב הראשון תאויש ע"י מתנדבים, עובדי עירייה, הורים, חיילים ועוד.

הנהגת ההורים רואה במכתב זה כמהלך פופוליסטי מיותר, אשר מטרתו להכשיל ולא לסייע. חבל שגם בימים אלו ממשיכים לנצל את מערכת החינוך והילדים למטרות פוליטיות. הורים רבים פונים אליי ואל חבריי בהנהגת ההורים ומקבלים תמיד מענה רציני ומכובד. במקרה הנ״ל תגובתי המצוינת הינה מסולפת וחלקית, מסולפת וחלקית משיח בקבוצת וואצאפ פנימית.

בימים קשים אלו, אני מבקש לחזק את כוחות הביטחון הפועלים בעיר, להביע את השתתפותי בצער המשפחות שיקיריהם נרצחו, לאחל החלמה מהירה לפצועים ובשורות טובות לכל עם ישראל.

סה"כ 1 תגובות לכתבה זו
1. התנדבות בהבטחת גנים ומוסדות ציבור
ראש עיר מר' יוסי בן דוד ביקש מיו'ר הסניף מר' משה עבו לארגן מתנדבים ב"צו השעה". בשבוע שעבר התקיים כנס במלון באלי עם ראש העיר,הנהלת צוות סניף טבריה וועד ההורים.לגייס מתנדבים משעה 08:00 עד 20:00 במשמרות של 4 שעות לכול הגנים ומוסדות ציבור. אני וחבריי מהסניף הנהלת הסניף מגברים את הבטחת הגנים למען הגברת תחושת הביטחון להורים שילסיהם מובנים כפי שהבטיח ראש העיר. נא הבא תגובתי ככתבה או תשובה לכתבה כדי שתושבי טבגיה ידעו שיש מתנדבים בטבריה וויצטרפו אלינו ובערים ובישובים אחרים יעתיקו כמודל ל בברת תחושת הביטחון. תודה ויקטור גז נציג צוות גמלכי צהל טבריה
ויקטור גז נציג צוות (גמלאי צהל ) בסניף טבריה   29/10/2015
תודה למועדון הסריגה של רינה פנחסוב
במפגש מיוחד הודה מנהל המרכז הרפואי פדה - פוריה לרינה פנחסוב ונשות "מועדון הסריגה של כפר סירקין" אשר התגייסו למען שדרוג חדר ההורים בפגייה. במפגש חמים ומיוחד בכפר סירקין, הודו ד"ר ארז און מנהל המרכז הרפואי פדה-פוריה ומיה צבן, דוברת המרכז הרפואי והממונה על קשרי קהילה, לרינה פנחסוב ולארבעים חברות מועדון הסריגה של רינל'ה אשר גם השנה ארגנו יריד מכירות מיוחד לגיוס כספים למען המרכז הרפואי. במפגש החגיגי העניקה רינה לד"ר און סכום של 25,000 ₪ הכולל את הכספים שגויסו במהלך היריד ותרומה נוספת בסך 5,000 ₪ שהוסיף בנדיבות רבה, בעלה של רינה, מוטי פנחסוב. מיה צבן, ציינה כי הכספים גויסו השנה לקראת שיפוץ ושדרוג חדר אשר ישמש את ההורים אשר ילדיהם מאושפזים בפגייה.
חיים סתתיהו, מנכ"ל תיירות עין גב, כינס את כל מנהלי התיירות לסדנת משא ומתן בהנחיית אלון אפרת.
"הסדנה נערכה ב'חדר השלום' בבית גבריאל, על שפת הכינרת, בו התקיימו שיחות השלום עם ירדן ב- 10 בנובמבר 1994, כצעד המשך לחתימת השלום ההיסטורית בערבה, אושרו החתימות והחוזה בין שתי המדינות במעמד המלך חוסיין וראש הממשלה יצחק רבין, זכרם לברכה, דיפלומטים ואישים רבים אחרים, שהתכנסו לרגל האירוע בבית גבריאל. אין ספק, כי זהו מקום מתאים לניהול סדנת משא ומתן ושיבוא שוב שלום" אומר סתתיהו.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום רביעי, 16 ינואר2019
Wאבגדהוש
130310102030405
206070809101112
313141516171819
420212223242526
527282930310102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.