הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>
רון קובי: כי באמת אין מקום כמו טבריה בעולם

כוכב הצפון | גיליון רו"ה 2203 | 11.9.15

 

את הסיפור הזה יספרו פה עוד 70 שנה ויותר והוא ההוכחה הטובה ביותר לכל אלא שהיו ספקנים לגבי הטבריינים.

יום שני בלילה שעה 21:30 אני נמצא בתל אביב במיטה עם בני הקטן מיכאל ולפתע טלפון מוזר ולא ברור, על הקו בחורה נחמדה ונסערת בשם ליטל קורן.

בקול מהיר ועצבני אני מבין ממנה שיש בעיה באולם האירועים של ארמוניה ושיש שם זוג שאמור להתחתן בזה הרגע והם בוכים, האולם ריק ובקושי הגיעו ארבעים אורחים.

אני מנסה לדלות קצת מידע ומיד מתעורר ומתחיל להפעיל את כל יכולות האינטרנט והמדיה שלנו, טלפונים ווואטס-אפ, פוסט מדויק בפייסבוק מופץ לכל הטבריינים בקבוצת "מרימים את טבריה מהקרשים" ובקבוצת "טלי עוזרת לכם" ולפתע הכול מתחיל לקבל צורה, אני מקבל הודעות וטלפונים שהאולם מתחיל להתמלא, ממשיך לתפעל את הנייד ותוך כדי עולה על הרכב ונוסע לטבריה בזריזות. השעה 23:00 וליאור פרץ מחכה לי מחוץ לאולם, המקום נראה מפוצץ ומלא עד אפס מקום.

ההתגייסות הזו של כל החברים שלנו בקבוצה ובעיר, אחוות האחים והחברים וטוב הלב של הטבריינים באו בערב אחד לידי ביטויי מושלם (יש לציין גם את הזמר דודו חן והקלידן שלו וגם את מוקי ודני מ D&M). אנחנו גאים בערב הזה ובמה שהוא מסמל, אנחנו יודעים שאין ולא תהיה אחווה כזו כמו בטבריה, אחווה שאני זוכר מהסיפורים של בית סבא על הימים שהיו פה בתקופת העיר העתיקה מלפני קום המדינה ולאחריה. יש כבוד, יש למה לצפות. מזל טוב וענקי לירון ונטלי חדד ואשרי כל מי שבא לשמח אותם ולשמוח בשמחתם.

 

כנראה שרק בכוח הם מבינים פה.

טבריה באמת עיר סיפור, כל יום יש פה משהו אחר עד שלפעמים אני מרגיש שמרוב שהרשות עושה פה טעויות היא הפכה פשוט לאויב של עצמה.

יום שלישי אחר הצהרים, יום הורים פתוח בבית הספר רעות, ניצלנו את השעה וקפצנו לבקר בביה"ס לראות את ההתקנה של התערוכה שהבאנו למקום בתרומה מתל אביב.

ראינו שהכל תלויי וממוקם ואפילו התלהבנו בשביל הילדים, פגשנו שם אנשים נפלאים והתלהבנו מהמראה המיוחד של ביה"ס שמספר את הסיפור של העיר טבריה בצורה יוצאת דופן ומעוררת הערצה. נפרדנו לשלום והלכנו לא לפני שנתקלנו בהמון הורים שפגשנו אקראית והתלוננו על בעיית מזגנים קשה בבית הספר במספר כיתות, זה גם המקום לציין שאנחנו נמצאים באחד הימים הקשים של השנה, האובך שתקף בשילוב החום והלחות הפכו את היום ללא אנושי, שמענו את התלונות אבל לא בדיוק הפנמנו. נפרדנו מכולם לשלום ונסענו. לאחר כחצי שעה אנחנו מקבלים טלפון מליאור פרץ ששנים מילדיו לומדים ברעות, הוא מבקש שנחזור לצלם סרטון כי כל ההורים כועסים מאד. מסתבר שההורים היו באסיפה בתוך הכיתה ללא מזגן ועם חלונות סגורים בגלל האובך, המחנק והחום עשו את שלהם והכעס עלה ועלה, הגענו לכיתה ונדהמנו.

לדמיין כך את הילדים במשך יום שלם סובלים מהחום זו משימה לא נתפסת אך החמור מכל עלה תוך כדי שיחה. אחת האימהות סיפרה שמורה מקצועית החליטה לעשות מעשה והוציאה את הילדים לחצר והשפריצה עליהם מים לצינון, המעשה הזה הדליק אצלנו את כל הנורות האדומות, זה הזכיר לנו את הצינון בימי הקיץ של הפרות ברפתות, רבותי תסלחו לי אך זוהי חרפה שאין שני לה. מסתבר שעיריית טבריה מודעת לבעיית המיזוג בבתי הספר ארליך ורעות ומסתירה את העניין ולא מטפלת בדבר, נוסיף על כך את מערכת החשמל הקורסת של ביה"ס רעות אשר נבנתה בימי המנדט וכל חמש דקות גורמת להפסקות חשמל שמסכנות את כל התלמידים וגם את המנהל שרץ חמש פעמים ביום לתוך כוך חשוך כדי להרים את המפסקים. אני לא מבין את ראש העיר יוסי בן דוד, כמה פעמים ומכמה אנשים הוא צריך לשמוע שהסגן הממונה על החינוך אינו מתאים לתפקיד? האיש נמצא בעירייה כדי לקבל משכורת ולא כדי לעבוד, דברו אתו על נדל"ן ותראו מיד את עיניו נוצצות, דברו אתו על עסקת נדל"ן מעניינת ופתאום יש לו זמן לכל. יוסי בן דוד: בושתך היא אחת ולצערנו היא גם בושתם של ילדי טבריה. שלח בבקשה את דרור ללוש לתפקיד אחר ותן לחינוך בטבריה דחיפה לפריחה.

שורה תחתונה, תוך כדי הצילום של הסרטון שלנו נכנס המנהל והודיע שראש העיר חייג אליו בעקבות טלפון שקיבל (כי מישהו ראה שרון קובי בשטח) והודיע לו שמחר בבוקר יתקינו מזגן. אז כנראה שבכל זאת הם מבינים רק תקשורת.

 

תאורת רחוב אל מול מערכת חינוך.

סבא שלי עליו השלום נהג לספר לנו משפט מנצח: "שאלו את הערום מה בקשתך? חשב הערום וביקש טבעת...)

המשפט הזה מתאים בדיוק לטבריה, העיר הזו זקוקה לניעור רציני, לשינויי סדרי עדיפויות ולהמון השקעה כספית והשקעה אנושית מצד קברניטיה.

במקום לדאוג לכסף למזגנים ולחינוך, לבעיות הרווחה ולבעיות התברואה החליטו פתאום להפנות משאבים וזמן לטובת: תאורת לד ברחובות, נו רבותיי זה נשמע לכם רציני?

זהו נגמרו הצרות? אנשים יקרים תתחילו להתעורר כי עוד מעט כבר לא יהיה על מה ולמי להילחם פה. הצעירים בורחים, כולם מתוסכלים וכל מה שנשאר לעשות פה זה תאורת רחוב סטייל רמאללה.

אנחנו מסיימים את השנה בברכות לשנה החדשה, נאחל קודם כל בריאות ואיתנות לכולם, שתמיד תשמחו ושתמיד תראו את אהובי הלב שלכם בריאים ושמחים.

אנחנו מאחלים שתהיה פה כלכלה ופרנסה טובה, מאחלים לחינוך טוב ובעיקר לימים טובים ושמחים של אחווה ואהבה.

" שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל!

שְׁמֹר שְׁאֵרִית יִשְׂרָאֵל,

וְאַל יֹאבַד יִשְׂרָאֵל,

הָאוֹמְרִים:

"שְׁמַע יִשְׂרָאֵל".

 

באהבה גדולה והערכה לכל הטבריינים – רון קובי

 

סה"כ 2 תגובות לכתבה זו
2. ND7wcd6RxZI
At last some raolinaitty in our little debate. http://wavxukhydz.com [url=http://opngnpn.com]opngnpn[/url] [link=http://prdpsm.com]prdpsm[/link]
lI0AogmhvBmU   07/01/2016
1. tRgWg1zX
At last! Someone with real exprteise gives us the answer. Thanks!
L9ZNykRkum   26/12/2015
החברה להגנת הטבע בסיור לימודי באגודת המים
משלחת בכירי החברה להגנת הטבע הגיעה השבוע לסיור במתקן הסולארי הראשון בארץ הצף על מים של אגודת המים בעמק הירדן. אנשי החברה להגנת הטבע למדו על הניצול האופטימאלי של המשאבים בפרויקט המשלב: ייצור חשמל באנרגיה ירוקה, חסכון בחשמל, הקטנת אידוי מים וחסכונם, וניצול שטח מוסתר בצורה אופטימלית והבינו את הפוטנציאל הגלום בפרויקטים כאלו. את הסיור הדריכו זיו הר חול מאגודת המים ועופר ינאי מנכ"ל נופר אנרגיה שביצעו את הפרויקט.
משרד הכלכלה, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, מעוף-טק ועיריית טבריה קיימו אירוע חשיפה
בפאב "הביג בן" בטבריה לקראת פתיחת האקסלרטור (מאיץ טכנולוגי) הראשון בטבריה בניהול חברת סינובייט בפני יזמים. במסגרת האירוע, הציגה סיון ברעם מנהלת אקסלרטור טבריה מטעם מעוף, את מטרות האקסלרטור והסבירה כיצד ניתן להשתלב בתכנית המאיץ הטכנולוגי, אשר מטרתו: איתור מיזמים טכנולוגים וחברות בתחילת דרכן והפיכתן לסטרטאפים טכנולוגים עם לקוחות ומשקיעים. בנוסף התארחו באירוע, אביהו עמר ויהודה קריף, סטארטאפיסטים מטבריה, שסיפרו כיצד הקימו את האפליקציה ששינתה את כללי המשחק בעולם הגיימינג - Winniapp.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום ראשון, 20 ינואר2019
Wאבגדהוש
130310102030405
206070809101112
313141516171819
420212223242526
527282930310102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.