הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>
רון קובי: כי באמת אין מקום כמו טבריה בעולם

כוכב הצפון | גיליון רו"ה 2203 | 11.9.15

 

את הסיפור הזה יספרו פה עוד 70 שנה ויותר והוא ההוכחה הטובה ביותר לכל אלא שהיו ספקנים לגבי הטבריינים.

יום שני בלילה שעה 21:30 אני נמצא בתל אביב במיטה עם בני הקטן מיכאל ולפתע טלפון מוזר ולא ברור, על הקו בחורה נחמדה ונסערת בשם ליטל קורן.

בקול מהיר ועצבני אני מבין ממנה שיש בעיה באולם האירועים של ארמוניה ושיש שם זוג שאמור להתחתן בזה הרגע והם בוכים, האולם ריק ובקושי הגיעו ארבעים אורחים.

אני מנסה לדלות קצת מידע ומיד מתעורר ומתחיל להפעיל את כל יכולות האינטרנט והמדיה שלנו, טלפונים ווואטס-אפ, פוסט מדויק בפייסבוק מופץ לכל הטבריינים בקבוצת "מרימים את טבריה מהקרשים" ובקבוצת "טלי עוזרת לכם" ולפתע הכול מתחיל לקבל צורה, אני מקבל הודעות וטלפונים שהאולם מתחיל להתמלא, ממשיך לתפעל את הנייד ותוך כדי עולה על הרכב ונוסע לטבריה בזריזות. השעה 23:00 וליאור פרץ מחכה לי מחוץ לאולם, המקום נראה מפוצץ ומלא עד אפס מקום.

ההתגייסות הזו של כל החברים שלנו בקבוצה ובעיר, אחוות האחים והחברים וטוב הלב של הטבריינים באו בערב אחד לידי ביטויי מושלם (יש לציין גם את הזמר דודו חן והקלידן שלו וגם את מוקי ודני מ D&M). אנחנו גאים בערב הזה ובמה שהוא מסמל, אנחנו יודעים שאין ולא תהיה אחווה כזו כמו בטבריה, אחווה שאני זוכר מהסיפורים של בית סבא על הימים שהיו פה בתקופת העיר העתיקה מלפני קום המדינה ולאחריה. יש כבוד, יש למה לצפות. מזל טוב וענקי לירון ונטלי חדד ואשרי כל מי שבא לשמח אותם ולשמוח בשמחתם.

 

כנראה שרק בכוח הם מבינים פה.

טבריה באמת עיר סיפור, כל יום יש פה משהו אחר עד שלפעמים אני מרגיש שמרוב שהרשות עושה פה טעויות היא הפכה פשוט לאויב של עצמה.

יום שלישי אחר הצהרים, יום הורים פתוח בבית הספר רעות, ניצלנו את השעה וקפצנו לבקר בביה"ס לראות את ההתקנה של התערוכה שהבאנו למקום בתרומה מתל אביב.

ראינו שהכל תלויי וממוקם ואפילו התלהבנו בשביל הילדים, פגשנו שם אנשים נפלאים והתלהבנו מהמראה המיוחד של ביה"ס שמספר את הסיפור של העיר טבריה בצורה יוצאת דופן ומעוררת הערצה. נפרדנו לשלום והלכנו לא לפני שנתקלנו בהמון הורים שפגשנו אקראית והתלוננו על בעיית מזגנים קשה בבית הספר במספר כיתות, זה גם המקום לציין שאנחנו נמצאים באחד הימים הקשים של השנה, האובך שתקף בשילוב החום והלחות הפכו את היום ללא אנושי, שמענו את התלונות אבל לא בדיוק הפנמנו. נפרדנו מכולם לשלום ונסענו. לאחר כחצי שעה אנחנו מקבלים טלפון מליאור פרץ ששנים מילדיו לומדים ברעות, הוא מבקש שנחזור לצלם סרטון כי כל ההורים כועסים מאד. מסתבר שההורים היו באסיפה בתוך הכיתה ללא מזגן ועם חלונות סגורים בגלל האובך, המחנק והחום עשו את שלהם והכעס עלה ועלה, הגענו לכיתה ונדהמנו.

לדמיין כך את הילדים במשך יום שלם סובלים מהחום זו משימה לא נתפסת אך החמור מכל עלה תוך כדי שיחה. אחת האימהות סיפרה שמורה מקצועית החליטה לעשות מעשה והוציאה את הילדים לחצר והשפריצה עליהם מים לצינון, המעשה הזה הדליק אצלנו את כל הנורות האדומות, זה הזכיר לנו את הצינון בימי הקיץ של הפרות ברפתות, רבותי תסלחו לי אך זוהי חרפה שאין שני לה. מסתבר שעיריית טבריה מודעת לבעיית המיזוג בבתי הספר ארליך ורעות ומסתירה את העניין ולא מטפלת בדבר, נוסיף על כך את מערכת החשמל הקורסת של ביה"ס רעות אשר נבנתה בימי המנדט וכל חמש דקות גורמת להפסקות חשמל שמסכנות את כל התלמידים וגם את המנהל שרץ חמש פעמים ביום לתוך כוך חשוך כדי להרים את המפסקים. אני לא מבין את ראש העיר יוסי בן דוד, כמה פעמים ומכמה אנשים הוא צריך לשמוע שהסגן הממונה על החינוך אינו מתאים לתפקיד? האיש נמצא בעירייה כדי לקבל משכורת ולא כדי לעבוד, דברו אתו על נדל"ן ותראו מיד את עיניו נוצצות, דברו אתו על עסקת נדל"ן מעניינת ופתאום יש לו זמן לכל. יוסי בן דוד: בושתך היא אחת ולצערנו היא גם בושתם של ילדי טבריה. שלח בבקשה את דרור ללוש לתפקיד אחר ותן לחינוך בטבריה דחיפה לפריחה.

שורה תחתונה, תוך כדי הצילום של הסרטון שלנו נכנס המנהל והודיע שראש העיר חייג אליו בעקבות טלפון שקיבל (כי מישהו ראה שרון קובי בשטח) והודיע לו שמחר בבוקר יתקינו מזגן. אז כנראה שבכל זאת הם מבינים רק תקשורת.

 

תאורת רחוב אל מול מערכת חינוך.

סבא שלי עליו השלום נהג לספר לנו משפט מנצח: "שאלו את הערום מה בקשתך? חשב הערום וביקש טבעת...)

המשפט הזה מתאים בדיוק לטבריה, העיר הזו זקוקה לניעור רציני, לשינויי סדרי עדיפויות ולהמון השקעה כספית והשקעה אנושית מצד קברניטיה.

במקום לדאוג לכסף למזגנים ולחינוך, לבעיות הרווחה ולבעיות התברואה החליטו פתאום להפנות משאבים וזמן לטובת: תאורת לד ברחובות, נו רבותיי זה נשמע לכם רציני?

זהו נגמרו הצרות? אנשים יקרים תתחילו להתעורר כי עוד מעט כבר לא יהיה על מה ולמי להילחם פה. הצעירים בורחים, כולם מתוסכלים וכל מה שנשאר לעשות פה זה תאורת רחוב סטייל רמאללה.

אנחנו מסיימים את השנה בברכות לשנה החדשה, נאחל קודם כל בריאות ואיתנות לכולם, שתמיד תשמחו ושתמיד תראו את אהובי הלב שלכם בריאים ושמחים.

אנחנו מאחלים שתהיה פה כלכלה ופרנסה טובה, מאחלים לחינוך טוב ובעיקר לימים טובים ושמחים של אחווה ואהבה.

" שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל!

שְׁמֹר שְׁאֵרִית יִשְׂרָאֵל,

וְאַל יֹאבַד יִשְׂרָאֵל,

הָאוֹמְרִים:

"שְׁמַע יִשְׂרָאֵל".

 

באהבה גדולה והערכה לכל הטבריינים – רון קובי

 

סה"כ 2 תגובות לכתבה זו
2. ND7wcd6RxZI
At last some raolinaitty in our little debate. http://wavxukhydz.com [url=http://opngnpn.com]opngnpn[/url] [link=http://prdpsm.com]prdpsm[/link]
lI0AogmhvBmU   07/01/2016
1. tRgWg1zX
At last! Someone with real exprteise gives us the answer. Thanks!
L9ZNykRkum   26/12/2015
בתי משפט השלום במחוז הצפון זכו בפרס יוקרתי לשיפור מצוינות ארגונית במשרדי הממשלה. הנשיא פורת החמיא לעורכי הדין במחוז על תרומתם לזכייה.
כמדי שנה, נערכת תכנית פרס לצוותי שיפור מצוינות ארגונית במשרדי הממשלה וביחידות הסמך של האגף לאיכות ומצוינות בנציבות שירות המדינה. מטרת התכנית היא לעודד ולהוקיר יוזמות צוותיות לקידום המצוינות הארגונית, המבוססות על מתודולוגיות מקובלות לעבודת צוותי שיפור. להמשך כתבה.
דוד אוחנה: "רון קובי פוגע בילדים מיוחדים ללא סיבה מיוחדת"
כ-10 שנים פועלת באזורנו עמותת "שמעיה", אשר פעילותה בארץ מתפרשת על שנים רבות עוד יותר. העמותה הוקמה במטרה לתת מענה לילדים ומבוגרים הסובלים מליקויי שמיעה. עד היום, נאלצים ילדים מיוחדים אלו למצוא מענה טיפולי בבריכה ובמועדוניות מחוץ לעיר. מדובר בילדים מכל קצוות הקשת, ללא שיוך למגזר זה או אחר. להמשך כתבה.
השנה ימלאו 43 שנים לנפילתו של יוני נתניהו ז"ל במבצע אנטבה.
מאת: ח"כ יואב קיש זהו ציטוט של אחד ממכתביו שהופך בימים אלו לרלוונטי מתמיד: "אני מעדיף לחיות כאן תוך לחימה מתמשכת, מלהיות חלק מן העם היהודי הנודד. כל מקרה של התפשרות יגרום לקירוב הקץ. כיוון שאין לי כוונות לספר לנכדים שלי על מדינת היהודים במאה העשרים כעל אפיזודה חולפת וקצרה באלפי שנות נדודים, אני מתכונן להיאחז כאן בכוח רב". להמשך כתבה.
נוער מד"א - הנוער שעושה חיים
ביום ג' השבוע סיימו כ-50 בני נוער קורס מגישי עזרה ראשונה בתחנת מד"א בטבריה. בטקס מרגש הוסמכו החניכים כמגישי עזרה ראשונה וקיבלו תעודות סיום ואת מדי הארגון. להמשך כתבה.
הסיפור של השבוע קפץ לי בגלל ידיעה קצרה וזניחה בחדשות..
הגעתי אל דני ודנה בפעם הראשונה הביתה, זוג צעיר בני 30 בערך עם שני ילדים קטנים, חיים בדירה שכורה ומרוויחים לא רע, הוא מרוויח מחברה שהקים והיא עצמאית בתחילת דרכה. הכסף נכנס אבל החשבון מראה מינוס שכבר חצה את ה- 30,000. אז אנחנו מקשקשים ואני מתחיל בסדרת שאלות להבין איפה נמצא הבלאגן הגדול. אני עובר על רשימה שיש לי, של כל האלמנטים הגדולים שנמצאים ברשימת ההוצאות של זוג. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום רביעי, 17 יולי2019
Wאבגדהוש
2730010203040506
2807080910111213
2914151617181920
3021222324252627
3128293031010203
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.