הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
מכתבים למערכת>
מכתבים למערכת: יש עצים - אין עצות...

כוכב הצפון | גיליון 2202 | 4.9.15

שני עצי אקליפטוס המתנשאים לגובה רב, במרכז שכונת קרית שמואל, מסכנים את חייהם של עוברי אורח, שבדרך נס לא נחבטו מהענפים הצונחים - לא בפעם הראשונה - בחופשיות על המדרכה. נס גדול היה שם. שעה שהמוני מתפללים עושים את דרכם, סמוך לכניסת השבת, מביתם אל בית הכנסת הגדול "אור תורה" (השטיבלאך) שבמרכז שכונת קרית שמואל, מול עיריית טבריה – התנתק לפתע ענף עבה מעץ אקליפטוס גבוה, ונחת בעוצמה רבה על המדרכה, דקות ספורות לאחר שכמה עוברי אמהות וזאטוטים חלפו במקום.

אותן אימהות, כמו כל בעל נס, לא הכירו בנס, ורק מאוחר יותר הן הבחינו – כמו רוב המתפללים, שיצאו מבית הכנסת בתום התפילה – בענף העץ החוסם את דרכם של העוברים ושבים במדרכה.

"מדובר  כאן בסכנת חיים של ממש!", טענו המתפללים, שלדבריהם: "אין זו הפעם הראשונה ששני העצים הללו (שאחד מהם כבר יבש כחרס...) נפרדים מענפים גדולים וכבדים הנופלים על המדרכה המיועדת להולכי רגל".

רבים הזכירו כי רק לפני כשנתיים בעקבות קריסת עץ צאלון בשדרות הרצל הסמוך, הורתה העירייה למומחים לגזום כמעט עד היסוד את כל עצי הצאלון שבשדרה, על מנת לאפשר להם לצמוח מחדש באופן מבוקר, ואילו כאן – שהסכנה היא מוחשית יותר – נתפסים פתאום בשאלות של "עץ מוגן" על ידי הקרן הקיימת לישראל... כאילו חיי האדם שווים פחות מאותם עצים.

היו גם כאלה שהצביעו על סכנה נוספת חמורה שבעתיים, והיא: שבסמוך לאחד משני העצים, מתוחים קווי חשמל במתח גבוה, העלולים להתנתק מחיבורם במקרה של קריסת ענף עליהם!

נציין, כי עץ האקליפטוס מוכר לכולנו כמי שמייבש ביצות, כעץ רפואי וכמקור של צוף לדבורים המייצרות דבש – מה שלא נכון במקרה דנן מכל הבחינות.  שכן, פרט לנזילות מים שגרתיות – אין באזור זה ביצות.  כמו כן, גם הטבעונים לא נראו מעולם  מטפסים על העצים, כדי לקחת מהם עלים לתרופה. אילו הדבורים – כנראה עדיין לא גילו את העצים, שאחד מהם כבר הפך להיות יבש כעץ...

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
תודה למועדון הסריגה של רינה פנחסוב
במפגש מיוחד הודה מנהל המרכז הרפואי פדה - פוריה לרינה פנחסוב ונשות "מועדון הסריגה של כפר סירקין" אשר התגייסו למען שדרוג חדר ההורים בפגייה. במפגש חמים ומיוחד בכפר סירקין, הודו ד"ר ארז און מנהל המרכז הרפואי פדה-פוריה ומיה צבן, דוברת המרכז הרפואי והממונה על קשרי קהילה, לרינה פנחסוב ולארבעים חברות מועדון הסריגה של רינל'ה אשר גם השנה ארגנו יריד מכירות מיוחד לגיוס כספים למען המרכז הרפואי. במפגש החגיגי העניקה רינה לד"ר און סכום של 25,000 ₪ הכולל את הכספים שגויסו במהלך היריד ותרומה נוספת בסך 5,000 ₪ שהוסיף בנדיבות רבה, בעלה של רינה, מוטי פנחסוב. מיה צבן, ציינה כי הכספים גויסו השנה לקראת שיפוץ ושדרוג חדר אשר ישמש את ההורים אשר ילדיהם מאושפזים בפגייה.
חיים סתתיהו, מנכ"ל תיירות עין גב, כינס את כל מנהלי התיירות לסדנת משא ומתן בהנחיית אלון אפרת.
"הסדנה נערכה ב'חדר השלום' בבית גבריאל, על שפת הכינרת, בו התקיימו שיחות השלום עם ירדן ב- 10 בנובמבר 1994, כצעד המשך לחתימת השלום ההיסטורית בערבה, אושרו החתימות והחוזה בין שתי המדינות במעמד המלך חוסיין וראש הממשלה יצחק רבין, זכרם לברכה, דיפלומטים ואישים רבים אחרים, שהתכנסו לרגל האירוע בבית גבריאל. אין ספק, כי זהו מקום מתאים לניהול סדנת משא ומתן ושיבוא שוב שלום" אומר סתתיהו.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום רביעי, 16 ינואר2019
Wאבגדהוש
130310102030405
206070809101112
313141516171819
420212223242526
527282930310102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.