הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>
רון קובי: מורידים את הדלתות והמחיצות בעירייה! הגיע הזמן לתת שירות.

כוכב הצפון | גיליון 2107 | 18.10.13 

 


אנחנו רואים לאחרונה את העירייה סגורה ושקטה, מגיעים אל המשרדים והכל נעול ומסוגר. 

התושבים הורגלו שלא לקבל שירות, שומרי ראש בכניסה לקומה השלישית, דלתות נעולות ומעלית פרטית לראש העיר. רבותיי, כל זאת יפסק, הגיע הזמן להסיר את המכשולים, לפרק את כל האקווריום מסביב לראש העיר ובעיקר, לעקור מעיריית טבריה את דלתות המשרדים. כמו בכל בניין משרדים מודרני שבו חלל העבודה הוא חלל מרכזי ללא דלתות (open space office‏) כך יהיה גם בעיריית טבריה! לא יהיו בו יותר דלתות בחללי העבודה. עובדים לא יסתגרו עוד מאחורי דלתות והאוריינטציה תהיה אחת: פה נותנים שירות! הדלת פתוחה ואנחנו לרשות התושבים. 

 

"רק" שמונת אלפים קולות ירדו לטמיון, לא חבל? אתם תחליטו הפעם אם טבריה תהיה עיר חרדית או עיר חילונית, אתם ורק אתם. לא הסקרים ולא העסקנים, בוחרים שינויי בוחרים בהתחדשות.  

טבריה הולכת לבחירות, עתיד העיר הזאת עומד על כף המאזניים כמו שמעולם לא עמד. 

האם פני העיר להתחרדות רבתית או מעבר חד לחיי נאורות, התפתחות והתחדשות?  

לראשות העיר מתמודדים 3 מועמדים כאשר ההבחנה בניהם ברורה ושקופה: בחירה ביוסי בן דוד, האיש שכיהן בפוליטיקה כסגן ראש עיר וכיו"ר אופוזיציה וכן, לא ראינו איזה הישג מיוחד הרשום על שמו האיש שניסה את כוחו במירוץ הזה כבר 3 פעמים ועדיין ממשיך לרוץ, בחירה בו עלולה להביא אלינו שוב את זיגדון , ש"ס ואריה דרעי אל קידמת הבמה. העיר תמשיך להימכר לחרדים ונכסי הנדל"ן שלה ישועבדו לטובת הקמת שכונות וקהילות חדשות לחרדים. מצד שני, מתמודד ותיק, מבוגר ומנוסה לכאורה, אדם אשר כיהן בעבר פעמיים כסגן ראש עיר ועד לאחרונה כח"כ. ציון פיניאן בחר כמו יוסי בן דוד לכרות ברית פוליטית עם החרדים של אגודת ישראל, ברית שלא משאירה מקום לספק: הם מבקשים בדיוק כמו ש"ס את תיק התכנון והבנייה וכמובן את מ"מ ראש העיר. איתם לא נצליח לשנות ולהפוך את טבריה. 

אנוכי רון קובי הבן של מיכה קובי ז"ל מבזק ורינה קובי מבנק דיסקונט ז"ל), המועמד השלישי, הצעיר שבחבורה הזאת. הגעתי אל טבריה לאחר 20 שנה של למידה ועשייה מחוץ לעיר, אני מציע פה לכולם בעיקר את האמת והיושר, את העבודה הקשה והניסיון היזמי ניהולי שלי אך מעבר לך אני מציע את בלימת תהליך ההתחרדות! התהליך הזה הרסני לטבריה בכל פרמטר, אנחנו חייבים להפריד בן הדת, המסורת וניהול העיר. אני מגיע מרקע משפחתי דתי אדוק סבי, חכם מכלוף קובי וסבא ישראל שושכר לוי. האהבה וההערכה שלי לדת אינה מוטלת בספק. אך לא ניתן פה לחרדים להמשיך ולהשתלט על נכסי העיר ולרמוס עם הכפייה הדתית וסגירת העיר בשבתות את מתחמי התיירות, כך לא אמורה להראות עיר תיירות. 

לעומת ההתמודדות החשובה לראשות העיר אשר בה נבחר ראש העיר בבחירה ישירה, אנו בוחרים גם את מועצת העיר ואת הנהלתה לחמש השנים הבאות. גם הפתק הזה הוא פתק חשוב מאין כמותו. אני חייב להסביר פה לכולם את המשמעות ואת אשר קרה בעבר למען יראו ויראו וגם יבינו! כדי להיכנס למועצת העיר חייבים לעבור את אחוז החסימה אשר נקבע בסופו של דבר מכמות הפתקים הכשרים בפועל. בבחירות הקודמות התמודדו 17 רשימות למועצה כאשר כשני שליש מהן לא עברו את אחוז החסימה ולא נכנסו למועצה. הקולות שלהם כ- 8000 קולות הלכו למעשה לטמיון ובפועל עזרו למפלגות החרדים להתחזק ולקבל מנדטים נוספים. כך יצא בפועל שהמפלגות החרדיות אשר בסך הכל קיבלו 4700 קולות מתוך 20,000 הקולות בפועל, הצליחו לקבל 6 מנדטים והפכו למעשה לרוב המוחץ בקואליציה שהקים זוהר עובד. המצב הפסול הזה שבו 20% מהאוכלוסיה קובע לכלל האוכולוסיה חייב להעלם ולהיפסק, הציבור החילוני חייב להבין את מהות ההצבעה ולקחת אחריות. 

 

השעה הקשה הזו מחייבית הפנמה! הצבעה סתמית ואגבית או הצבעה על בסיס חברות או קרבה משפחתית מסכנות את טבריה ואת עתידה! לעולם, יש וחשוב לתת העדפה לוגית הגיונית להצבעה כפולה לראש הראשות ולמועצה, המצב בו מועבר כוח אלקטורלי אל סיעתו של ראש העיר הוא המצב הטוב ביותר לעיר. ראש עיר עם סיעה חזקה יוכל לנהל את העיר בצורה טובה יותר, נכונה יותר וחופשית מאינטרסים ודילים פוליטיים! תנו לראש העיר שאתם בוחרים בו גם כוח למועצה. 

אני מתמודד לראשות העיר ולמועצה כאשר בפתק הלבן יש את האותיות "רק" ושם הסיעה שלנו היא "מרימים את טבריה". אני מאמין ובוטח בסיעה שלנו, היכולת שלי ושל איתן עובד לעמוד באתגר הגדול הזה ובשעה הקשה הזאת הם מעבר לכל ספק. אומץ הלב, הניסיון הניהולי והיזמי בשילוב העמידה האיתנה מול האמת הכואבת, הם הדרך הנכונה שטבריה כה זקוקה לה.  

מחליפים את דור המדבר! 

13 בנובמבר 1993 יום השחרור שלי מהבקו"ם. עשרים שנה מאז שעזבתי את טבריה. 

עשרים שנה חלפו להם, העיר הזאת הלכה לאחור, התחרדה, לא התפתחה, ההון האנושי שלה נטש וברח, הצעירים לא רואים בה עתיד, מערכת החינוך בקריסה, פרויקטים מיותמים ומוזנחים ומעל לכל גירעונות ענק המאיימים על חדלות פירעון. 

כל אלה לא הספיקו לאותם פוליטיקאים וותיקים, הם שוב רוצים ליהנות ממנעמי השלטון והשררה, כנראה שהכוח הפוליטי משכר אותם עד בלי דיי. אני רואה אותם ובז, בז לרעיון המרכזי שבו אדם שכשל במערכת ציבורית שב לבקש את אמון הציבור, שב בעזות מצח בלתי נתפסת. 

אני חושב שיש פה הזדמנות היסטורית, יש לנו הפעם סיכויי אמיתי לשנות את מצבת מועצת העיר ואנחנו חייבים להירתם למשימה. כל מועמד חדש שיכנס למועצה מבורך, אנחנו חייבים דם חדש ובעיקר דם צעיר. אני רואה את שלושת המועמדים הצעירים והרשימות שלהם ונמלא שמחה ותקווה. עומרי נחום, זיו יעיש ורפאל טרבלסי הם ההזדמנות שלנו להתקדם כעיר. דם חדש וצעיר חייב להרכיב את המועצה החדשה, בואו נשלח את דור המדבר הביתה. הם כשלו, הם הרסו את מערכת החינוך, ראה מקרה דרור ללוש והחדרת הפוליטיקה אל מערכת החינוך העירונית, הם הרסו את התיירות אין מחלקת תיירות אמיתית בעיר טבריה. הם הרסו את הספורט על כל מפעליו והם כולם אחראים לכישלונות הקלוסאלים שיש פה. 

בכל מקום מתוקן האנשים האלה היו מתאיידים, אין להם מקום בפוליטיקה. אחרי 20 שנה ללא תוצאות הציבור הטברייני חייב לעשות חשבון נפש עמוק! מספיק עם השבטיות, החברויות והקומבינות. בואו נדאג לטבריה, בואו נגלה אחריות כלפי דור העתיד והצעירים. ומעל לכל, בואו להצביע, בואו לבחור לפי צו מצפונכם, ללא ספקולציות וללא דעות קדומות, בו נבחר בעתיד, בואו נבחר בטבריה החדשה. תצביעו בעד השינוי, תנו לנו כוח לעבוד ולנהל את העיר הזו, הצביעו לנו גם לראשות וגם "רק" למועצה. תנו את הקולות שלכם גם לצעירים שבחבורה, אני אהיה פה לצידם ויחד ננחה את העיר הזו למחוזות חדשים של שגשוג כלכלי, הצלחות חינוכיות ובעיקר נצליח להשאיר פה את הצעירים ונצמיח פה דורות חדשים. 

מילות סיכום לקמפיין הבחירות הזה: עברנו פה דרך ארוכה, יש מי שיגיד דרך חתחתים, החל מהמעצר והכלא עובר לתביעות הדיבה ולתקופת המחאות וההפגנות לטובת ילדי השכונות ועד להחלטה לקחת עלינו את עול ההתמודדות. דרך ארוכה, קשה ומייגעת, דרך שלפעמים נדמה כי אנו בקרב, קרב על חייה וצביונה של העיר טבריה. גילינו פה בדרך אנשים מופלאים ונפלאים טובים אך בעיקר אנשים מפוחדים וחסרי תקווה. קבוצת מרימים את טבריה מהקרשים בפייסבוק הפכה לסמל, פעם ראשונה בהיסטוריה של ישראל שקבוצת פייסבוק הצליחה להסיר מועמדות של ראש עיר מכהן, אסור לזלזל בתהליך, אסור לזלזל בכלי הזה שנקרא פייסבוק. הדור הצעיר מחובר כולו לניידים ולאינטרנט ומשם לפייסבוק, הניסיון לבצע סקרים העלה חרס בידיי כולם, הצעירים בלתי נמדדים בסקרים שהרי רוב הסקרים מופנים אל הטלפונים הנייחים. בקיצור: צאו להצביע ולהשפיע! 

בברכה ובתקווה לשינויי, רון קובי המועמד לראשות העיר ולמועצת העיר יחד עם איתן עובד, נילי שיטרית, עו"ד סיגלית גוזלן ועו"ד נאור קקון תחת סיעת "מרימים את טבריה" והאותיות "רק". 

טלפון מטה הבחירות שלנו ליום הבחירות: 072-2772444 טלפון של איתן מנהל המטה: 052-8280501 אנחנו פה לרשותכם בכל בעיה ובקשה ביום הבחירות. 

 

סה"כ 4 תגובות לכתבה זו
4. ליצחק היקר! שייצא לך האוזניים
אנחנו נמשיך בדרכינו בין אם תרצה ובין אם לא, בין אם רון יהיה ראש העיר ובין אם לא. ואני כבר ממתין מעכשיו לראות את רון בא לעצור את המשאיות עם החרדים החסידיים שבאים בהמוניהם...
טברייני   03/11/2018
3. ליצחק הקר
אתה לא רחוק מרון. האם רק החרדים עושים רעש שגם "פקקי אוזניים לא עוזרים"???? אולי תסגור את כל החרדים בגטו שהם חס וחלילה לא יפריעו את מנוחת הצהרים של האדון. אתה מבין עם ישראל נרדף בעבר על ידי נאצים שפלים שחשבו כמותך?? יפי נפש שמוכנים להכניס אנשים לתאי גזים כי הם מפריעים למנוחת הצהרים שלהם, ויכולים לירות לילדים ותינוקות בראש... אז כן היטלר הוא האיש הנכון בשבילך יצחק, שנושא שם אבותיו ואינו בכלל אבותיו. Make Peace, Not War
למה להיות שונא   24/10/2018
2. רון האיש הנכון
כנראה שמעולם לא היית בעיר חרדית בימים שקודמים לחגים או בזמן שאחד מהם נופח את נשמתו ומזמינים את כל העיר להשתתף בטקס הטמנת הגופה לאמא אדמה לצורך מחזור חומרים. לידיעתך, אין דרך אחרת להציל את טבריה מדי הגורל המר אשר האנרכיסטים החייתים אנשי כת-הרמקולים-דת-אי- העבודה מייעדים לטבריה. זוכרים את הקריאה "אל תתנו להם רבים"? אל תתנו להם דריסת רגל להפעיל רמקולים !!! רון קובי חזק ואמץ, עלה והצלח והשעת את תושבי טבריה מכת הרמקולים!!! ואם מיתממם ישאל אותך בהיתממות מעושה "מה יש לך נגד חרדים" תענה "לצערי גם פקקי אוזניים לא עוזרים, מה אתה מציע?".
יצחק ספרינט   23/10/2018
1. רון בן של צדיקים שמתהפכים בקברם בגללו
רון, אני לא אוהב בחירות ופולטיקה אבל בגלל השנאה היתרה שלך לי ולבני עמי אני נאלץ לבחור נגדך ונגד כל הנציזם הזה שאתה מנהל. כן להלחם ביהדות זה נציזם לא רחוק מאותו איש קטן ימחה שמו שנלחם ביהודים והרג... לא צריך לפרט את הידוע. ובמקום שתקום ותאמר אני רוצה לשנות אני רוצה לעשות טוב, אתה אומר אני רוצה להלחם בהם ובילדיהם, לכן אני מתקומם ואומר "מה אני והילדים שלי עשינו לך" התשובה היא "כלום", אתה רק שונא אותי בהיותי יהודי ממשיך המסורת של העם היהודי הנכחד בשל אנשים כמותך. אז אני קורא לכל היהודים בנינו לקום ולהתקומם על היטל... היהודי לשעבר
למה להיות שונא   22/10/2018
מגדולי פסלי הארץ חי כאן בטבריה בצניעות בינינו הפסל שמואל בו עמי – אגדה והיסטוריה מהלכת
לעיתים מסתובבים בינינו אנשים גדולים, שסוחבים אחריהם היסטוריה שלמה, תרבות והישגים שאמורים לנפח לנו את הגאווה הטבריינית מקצה על קצה, אבל אנחנו לא יודעים עליהם מספיק, לא רואים את הפלא שמתרחש תחת ידינו ובינינו, את האוצרות הטמונים במקום שאינו מכבד אותם מספיק, במקום להיות מוצגים בגלריית אומנות מרהיבה בטבריה. איזה פספוס, זו הייתה הרגשתי, כשביקרתי במקום בו אצורים אוצרות הפסלים והתמונות המדברות היסטוריה שלמה, בביתו של הפסל הטברייני שמואל בן עמי. לכתבה המלאה והסרטון שמלווה איתה, בגיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון..
לא לוקחים סיכון – מתכוננים למחסור באספקת המים במקרה חירום
מעיינות ישועה גם בחירום - כנס בטחון מים באגודת המים של עמק הירדן בכנס בטחון מים שקיימה אגודת המים בעמק הירדן ביום חמישי האחרון, הוצגו האיומים השונים והתרחישים האפשריים העלולים להוביל לפגיעה באספקת המים לתושבים והוצגו פתרונות ומתקנים מתקדמים להתמודדות במצבי חירום. עוד נדונה בכנס הסכנה הסניטרית האפשרית בשל תמותה גבוהה של מאות אלפי בעלי חיים, עקב חוסר במים. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
תקפו שוטרים ושוחררו ממעצר לאחר שעות ספורות
באופן נדיר לעבירת תקיפת שוטרים, השופטת ברלינר-לוי קיבלה את בקשתו של עורך הדין ד"ר ניסן שריפי והאריכה את מעצר החשודים למשך שעות בלבד. ארבעה בני משפחה אחת במושב הזורעים ליד טבריה הובאו ביום שישי האחרון להארכת מעצרם בשל תקיפת שוטרים אשר באו להגן על חברת המים "מי ג'"ת" של המועצה האזורית גליל-תחתון בעת ביצוע עבודות בנחלה של המשפחה במושב ביום חמישי בערב. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
מבצע ניקיון 'שביל סובב כינרת' לפסח
רשות הכינרת ברכו את ההנהלה, המורים, המדריכים הצעירים והתלמידים המקסימים מבית ספר האזורי "מול גלעד" מקיבוץ אשדוד יעקב, 400 תלמידים מכיתות א' עד ח', תושבי רכס הפוריות וקיבוצי עמק הירדן על פרויקט הניקיון השנתי לקראת חג הפסח. התלמידים הגיעו מלווים בצוות מורים ומדריכים, קבלו כפפות ושקיות זבל גדולות של רשות הכינרת, וניקו את השביל מאשפה רבה שהצטברה. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
מניתוח פשוט בשקדים אבירם דן ז"ל בן 44 מצא את מותו
מקרה מזעזע בו נכנס בחור בן 44 אבירם דן לניתוח שקדים בגרון, ניתוח הנחשב לניתוח קל שבקלים ונעשה מידיי יום ביומו בעשרות פעמים בשבוע וכאן בבית החולים פוריה אבירם מוצא את מותו. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שלישי, 23 אפריל2019
Wאבגדהוש
1431010203040506
1507080910111213
1614151617181920
1721222324252627
1828293001020304
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.