הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
במבצע בנייה חסר תקדים: מבנה הפקולטה לרפואה של בר-אילן בגליל הוקם בתוך פחות משנה

כוכב הצפון | גליון 2009 | 28.10.11

מבצע בנייה קדחתני ורחב היקף הסתיים בימים אלה באתר ההקמה של הפקולטה לרפואה של בר-אילן בצפת, כדי להשלים את הבנייה ולהכשיר את הבניין לקליטת מחזור הלימודים הראשון בסוף החודש. הלימודים יתקיימו בשני מסלולים בהם ילמדו 125 סטודנטים.

המבנה הראשון של הפקולטה לרפואה נבנה במרכז העיר צפת, על יסודותיו של בניין בית החולים הישן הדסה. המבנה המקורי נהרס, ועל יסודותיו שחוזקו הוקם מבנה חדש ומודרני ונוספו לו אגפים חדשים.

בנייני הפקולטה כוללים מרכז הוראה (מצויד במיטב ציוד ההוראה) ובו 18 כיתות לימוד, אודיטוריום מודרני ובו 190 מקומות, אגף מחקר ובו 20 מעבדות מחקר ושני מעבדות הוראה משוכללים ביותר. במתחם בית חיות, מרכז מחשוב מתקדם, מרכז אנרגיה בעל הספק גבוה, במקום ספריה חדרי מחשבים וגם קפיטריה מרווחת הצופה אל נוף הכינרת.

בהקמת המבנה הראשון של הפקולטה לרפואה של בר-אילן בצפת, יושקעו 64 מיליון ₪, מחציתם מתקציב המדינה ומחציתם מתרומות שמגייסת האוניברסיטה.

מבנה הפקולטה לרפואה של בר-אילן משתרע על פני 7500 מ"ר והקמתו הייתה כרוכה במבצע בנייה חסר תקדים. בחודש אוקטובר שעבר, לפני פחות משנה, אישרה הממשלה את הקמת הפקולטה לרפואה של בר-אילן בצפת ומועד פתיחת הלימודים נקבע לאוקטובר השנה. בתוך פחות משנה נדרשה אוניברסיטת בר-אילן להשלים את ההיערכות להקמת הפקולטה, בתוך זה רישום תלמידים, גיוס מרצים (ובהם מרצים חוזרים), הקמת מבנה מתאים והתקנת ציוד. עבודות התכנון החלו בחודש פברואר 2011 ועבודות הבינוי באפריל שנה זו. מכאן שהקמת המתחם התבצעה במשך 7 חודשים בלבד.

בראש פרויקט ההקמה עמד מנכ"ל האוניברסיטה, חיים גליק ולצידו הגב' דוויק- פייגמן, עוזרת המנכ"ל, ומר רמי בר-קדם, מנהל פרויקט. מנהל האתר הוא אורי רודד.

ואכן, במבצע הנדסי חסר תקדים נבנה המבנה הראשון והכשרתו תושלם עד למועד פתיחת הלימודים.

ביום הפתיחה, 30.10.11, יתקיים במבנה אירוע השקה היסטורי, בהשתתפות נשיא המדינה, שמעון פרס וראש הממשלה, בנימין נתניהו, נשיא האוניברסיטה, פרופ' משה קוה ודיקן הפקולטה, פרופ' רן טור-כספא ובנוכחות כל שרי ממשלת ישראל.

הממשלה כולה תתכנס לישיבה חגיגית במבנה הפקולטה לציון האירוע ההיסטורי, הקמת הפקולטה לרפואה של בר-אילן בגליל. 125 סטודנטים ילמדו במחזור הראשון בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן בגליל 54 מהתלמידים, סטודנטים חוזרים מחו"ל

ביום ראשון, 30 באוקטובר תיפתח בצפת שנת הלימודים הראשונה בפקולטה לרפואה של בר-אילן בגליל. במחזור הלימודים הראשון ילמדו 125 סטודנטים בשני מסלולים. במסלול האחד ילמדו  סטודנטים בפקולטה החדשה החל משנת הלימודים הראשונה שלהם ברפואה. סטודנטים אילו הם בעלי תואר אקדמאי ראשון אשר למדו לימודי יסוד בביולוגיה. לימודי הרפואה במסלול זה ימשכו 4 שנים ועוד שנת סטאז'. במסלול השני ילמדו סטודנטים חוזרים שלמדו שלוש שנים בפקולטות לרפואה בחו"ל והם ישלימו 3 שנות לימוד קליניות ושנה סטאז' בישראל.

הפקולטה לרפואה בגליל היא היחידה  בה קיים מסלול לימודים לסטודנטים ישראלים שלמדו בחו"ל.

סגל המורים של הפקולטה לרפואה של בר-אילן כולל רופאים וחוקרים מבתי החולים בגליל וכן ומדענים ישראלים חוזרים מחו"ל.

בפקולטה לרפואה של בר-אילן תוקם מערכת מחקר ייחודית, שבה מרכזי המחקר הם מכווני-מחלות, בתוכם מרכזים המכוונים לחקר סרטן, מחלות זיהומיות ופיתוח תרופות. לצידם של מרכזים אלה יוקמו מרכזי מחקר כוללניים, בין היתר, ברפואה גנומית, (רפואה המותאמת אישית לחולה על-פי מערך הגנים שלו)  ביואינפורמטיקה ורפואה מונעת.

דיקן הפקולטה לרפואה של בר-אילן בגליל הוא פרופ' רן טור-כספא, מנהל מחלקה פנימית ומכון הכבד בבית החולים בילינסון אשר כיהן כראש בית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל-אביב

"הלימודים יכללו חינוך לבריאות בנוסף להבנת החולי וכמו-כן, חלק מהלימודים הקליניים ייעשו במרפאות קהילתיות. אנחנו רואים חשיבות רבה בהכשרת הרופאים בתחום הקהילתי", מצהיר פרופ' טור-כספא.

אוניברסיטת בר-אילן חתמה על הסכמים לשיתוף פעולה לטווח ארוך ולשדרוג האמצעים להוראת הרפואה והמחקר עם בתי החולים בצפון: זיו בצפת, בית החולים לגליל המערבי בנהריה, פוריה בטבריה, בית החולים הסקוטי ובית החולים האיטלקי בנצרת.

סה"כ 2 תגובות לכתבה זו
2. תיקון
המרפסת שבקומה ב היא שפונה לכינרת. ולא כפי שנאמר שהקפטיריה היא שפונה. בתכלס פרויקט מהמם.
אבו עלי   07/02/2012
1. הצחוק בריא לבריאות
ממש כמו הפקולטה לטיפשים בטבריה רק שאת הפקולטה בטבריה בונים כבר מאז טיבריוס
ניקוי ראש   29/10/2011
מגדולי פסלי הארץ חי כאן בטבריה בצניעות בינינו הפסל שמואל בו עמי – אגדה והיסטוריה מהלכת
לעיתים מסתובבים בינינו אנשים גדולים, שסוחבים אחריהם היסטוריה שלמה, תרבות והישגים שאמורים לנפח לנו את הגאווה הטבריינית מקצה על קצה, אבל אנחנו לא יודעים עליהם מספיק, לא רואים את הפלא שמתרחש תחת ידינו ובינינו, את האוצרות הטמונים במקום שאינו מכבד אותם מספיק, במקום להיות מוצגים בגלריית אומנות מרהיבה בטבריה. איזה פספוס, זו הייתה הרגשתי, כשביקרתי במקום בו אצורים אוצרות הפסלים והתמונות המדברות היסטוריה שלמה, בביתו של הפסל הטברייני שמואל בן עמי. לכתבה המלאה והסרטון שמלווה איתה, בגיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון..
לא לוקחים סיכון – מתכוננים למחסור באספקת המים במקרה חירום
מעיינות ישועה גם בחירום - כנס בטחון מים באגודת המים של עמק הירדן בכנס בטחון מים שקיימה אגודת המים בעמק הירדן ביום חמישי האחרון, הוצגו האיומים השונים והתרחישים האפשריים העלולים להוביל לפגיעה באספקת המים לתושבים והוצגו פתרונות ומתקנים מתקדמים להתמודדות במצבי חירום. עוד נדונה בכנס הסכנה הסניטרית האפשרית בשל תמותה גבוהה של מאות אלפי בעלי חיים, עקב חוסר במים. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
תקפו שוטרים ושוחררו ממעצר לאחר שעות ספורות
באופן נדיר לעבירת תקיפת שוטרים, השופטת ברלינר-לוי קיבלה את בקשתו של עורך הדין ד"ר ניסן שריפי והאריכה את מעצר החשודים למשך שעות בלבד. ארבעה בני משפחה אחת במושב הזורעים ליד טבריה הובאו ביום שישי האחרון להארכת מעצרם בשל תקיפת שוטרים אשר באו להגן על חברת המים "מי ג'"ת" של המועצה האזורית גליל-תחתון בעת ביצוע עבודות בנחלה של המשפחה במושב ביום חמישי בערב. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
מבצע ניקיון 'שביל סובב כינרת' לפסח
רשות הכינרת ברכו את ההנהלה, המורים, המדריכים הצעירים והתלמידים המקסימים מבית ספר האזורי "מול גלעד" מקיבוץ אשדוד יעקב, 400 תלמידים מכיתות א' עד ח', תושבי רכס הפוריות וקיבוצי עמק הירדן על פרויקט הניקיון השנתי לקראת חג הפסח. התלמידים הגיעו מלווים בצוות מורים ומדריכים, קבלו כפפות ושקיות זבל גדולות של רשות הכינרת, וניקו את השביל מאשפה רבה שהצטברה. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
מניתוח פשוט בשקדים אבירם דן ז"ל בן 44 מצא את מותו
מקרה מזעזע בו נכנס בחור בן 44 אבירם דן לניתוח שקדים בגרון, ניתוח הנחשב לניתוח קל שבקלים ונעשה מידיי יום ביומו בעשרות פעמים בשבוע וכאן בבית החולים פוריה אבירם מוצא את מותו. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שלישי, 23 אפריל2019
Wאבגדהוש
1431010203040506
1507080910111213
1614151617181920
1721222324252627
1828293001020304
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.