||הפוך לדף הבית
 
 

הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 

 
 דעות: חיים חליוה: מסתמן כסופי: הפיל את טבריה לקרשים
שנה וחודשיים מאז נבחר רון קובי לראשות העיר, השבוע הודח מתפקידו ע"י השר אלקין! קובי  עתר לבג"ץ לקבלת מתן סעד זמני, אך השופט עמית בבית המשפט העליון לא נענה לבקשתו... 
 
 


 
 חדשות: חיים חליוה ודוברות ביה"ח אחרי 6 שנים ד"ר ארז און רץ קדימה 
ד"ר ארז און, מונה לראש חטיבת בתי החולים הממשלתיים בארץ. ארז יחליף את ד״ר אורלי ווינשטיין. עם פרסום הודעת מנכ"ל משרד הבריאות, ביום שני 13.1.20, אמר ד״ר און, "אני מודה על הזכות שניתנה לי...
 
 


 
 ספורט: אויר לנשימה - עירוני טבריה עם ניצחון על עירוני קרית אתא האחרונה בטבלה, ניצחון שמבריח מהתחתית - עירוני טבריה אירחה ביום שני השבוע את עירוני קרית אתא המאיישת את המקום האחרון בטבלה, ויצאה כשידה על העליונה עם ניצחון קטן, שנתן המון אויר לנשימה.
    


 

אמנים מקומיים: חיים חליוה: זכוכית ומשפחת בלישה זה שם נרדף לזגג בטבריה  - זה התחיל בסמטאות העיר העתיקה שנהרסה. האבא והסבא ז"ל היה לזגג מבין הראשונים בעיר טבריה. זכוכית ובלישה היו שם נרדף מהיום בו אני זוכר את עצמי..
 
דעות: רחוק קרוב / שחר שחר: להקדים תרופה למכה - אף אחד לפני שנה לא שיער בנפשו שבתחילת 2020 נמצא עצמנו טובעים שוב בבריכת הבוץ הפוליטית, נקראים בפעם השלישית תוך כמה חודשים להוציא את המדינה מתוך שלולית אי הוודאות. להמשך קריאה.
 
פהפוליטיקה: רפאל טרבלסי: שלום כהן ז"ל - פרידה מחבר
היום בדיוק לפני 30 יום נפטר חברי היקר, איש חסד ונתינה ומדוכא בייסורים, שלום כהן ז"ל. להמשך קריאה.
 
עונג שבת בקהילה: יוסי בן חמו: בטבריה מתרחש היסטוריה בימים אלו, היסטוריה עצובה. העיר הגיעה אל עברי פי פחת בהתנהלות הפוליטית של ראש עירנו לשעבר קובי, והשבוע מונתה ועדה קרואה, לראשונה בהיסטוריה של העיר. להמשך קריאה.
אור בקהילה: קרן אור ויס: "מעשיך יקרבוך, ומעשיך ירחקוך". (מסכת עדיות – פרק ה', משנה ז’) - אנחנו מיואשים. כבר הרבה מאוד זמן. ככה זה כשאתה חי את חייך במקום אהוב ומלא בזיכרונות כל כך יפים וחמים אך רחוקים עד מאוד מהמציאות הקיימת. להמשך קריאה.
 
הורות בזכות: סולימן מרעי, פיזיותרפיסט מוסמך, ממחה פציעות ספורט ושיקום, מנהל תחום פיזיותרפיה במרכז שיקומי גריאטרי עמל טבריהחורף, לא מה שחשבתם - 
החורף כבר מזמן כאן מה שאומר שיש לנו את כל הסיבות "להשתבלל". גשם, קר, רוחות, מחשיך מוקדם, כל אלו גורמים לנו לרצות לברוח אל מתחת לשמיכה, מול הטלוויזיה , ליד התנור ואם כבר אז כמה נשנושים זה חובה וכאלו מנחמים, בטח לא ירקות. להמשך קריאה.

 
 
 
חדשות: בלעדי לכוכב הצפון! המסמך שהביא להדחתו של רון קובי מראשות העיר
לזה קובי לא ציפה. מבין הררי המסמכים שהוגשו למשרד הפנים, הן על ידיו והן על ידי חברי מועצת העיר שלא מסיעתו - דווקא המייל של חבר המועצה לשעבר, רפאל טרבלסי, הוא שהביא להדחתו. להמשך קריאה.
 
חדשות: בית הספר "תחכמוני" זוכה פרס החינוך הארצי!
לבשורות כאלו חיכתה מערכת החינוך העירונית בכליון עיניים, וכשהבשורות הטובות באות – הן באות בצרורות: ראשית התבשרה הנהגת ביה''ס הממלכתי-דתי "תחכמוני" בשבוע החולף כי בית הספר זכה בפרס מצטיין מחוז צפון מטעם מינהל החמ''ד. להמשך קריאה.
 
רפואה סינית: אסף עובד: אני כועס משמע אני תקוע
"כשאדם חוצה את הנהר בסירה, וסירה ריקה באה ומתנגשת בסירתו, יהיה האיש מהיר חימה ככל שיהיה, הוא לא ירגז עליה. אך אם יהיה אדם בסירה השנייה, הוא יצעק וילווה את דבריו במטר קללות. להמשך קריאה.
 
הילדים של כולנו: דר' רבקה מרום ph.d מומחית לבעיות התנהגות בילדים
איפה הלמידה תעזור לי בעתיד? האם הלמידה משמעותית?
נפגשתי השבוע עם מספר ילדים שמגיעים למצבים בהם אינם ממושמעים למסגרת החינוכית או למסגרת הביתית. מורדים בכל דרך אפשרית במוסכמות החברתיות. אלימות מילולית ופיזית. סרבנות לסמכות המורית ו/או ההורית. להמשך קריאה.

 
בריאות: ציפי ליבנה: אוכלים נבון ושומרים משקל 
מה הקשר בין עלייה לגג לבין אכילה נבונה? (תגלו בסוף..)
לפני כמה ימים לקחתי את אמא שלי לטיפול בבית החולים. כואב הלב לומר זאת  אבל קשה מאוד למצוא אוכל בריא במחיר סביר דווקא במקום בו מטפלים במחלות ובסיבוכים הנגרמים מנזקי התזונה המודרנית. להמשך קריאה.
 
כלכלה: שי פיטלסון, יועץ לכלכלת המשפחה: למה לי להיות במינוס?
את הדס ועידו פגשתי למפגש השני שלנו, (מפגש ארוך יחסית) ואז הסברתי להם מה קורה אצלם בחיים הכלכליים. עידו עובד הייטק, והדס עצמאית שמרוויחה טוב (ככה סיפרו לי).
"למה זה ההכנסות שלנו?" הדס התפלאה. להמשך קריאה.

תרבות ופנאי / ספרים


זהר נוי, אוהב ספרים ותרבות, יועץ תקשורת במדור:
ספרים רבותיי ספרים:
להתעמת עם הפחדים
"מי שהייתי פעם" מאת טרייסי גרביס־גרייבס הוא סיפור אהבה נפלא ורגיש, שהגיבורה שלו אניקה היא אוטיסטית. אניקה רוז לומדת ספרות אנגלית באוניברסיטת אילינוי. מפגשים חברתיים מעוררים בה חרדה, והתנהגויות אנושיות מבלבלות אותה. היא מעדיפה להיות לבד, בחברת ספרים, או לשחק שחמט - עולם שהסדר והמשמעת שולטים בו. להמשך קריאה.

בית גבריאל - סרטים, מופעים ועוד...

 סרטון השבוע

 סרטון
 
18.1.20, פורום "הרשת העירונית" קיים את סמינר הקמת הרשת
כ-20 צעירים וצעירות בני טבריה נפגשו לסמינר הקמת רשת הצעירים של טבריה בסופ''ש האחרון. הכרנו, התגבשנו ופיתחנו את הרעיונות שלנו ביחס לצרכים של צעירים בעיר: פאב חברתי, פעוטון, קבוצות לימוד, פרוייקטים סביבתיים ואירועי תרבות. בהתרגשות גדולה סיימנו את הסמינר עם הפנים קדימה. בסמינר השתתפו חברים מקהילות "תוצרת הארץ", "רוח צעירה", קהילת המחנכים – "דרור ישראל", הקהילה הגאה וצעירים נוספים ובחסות של שותפות "סובב כנרת". הרשת היא בעצם התאגדות של צעירים תושבי העיר. צעירים שמאמינים בערך של קהילתיות ומאמינים בטבריה ומוכנים לקדם יוזמות ופרויקטים שיתנו מענה לצרכים של צעירים במטרה לייצר תשתית שתעודד הישארות של צעירים בעיר ומעורבות שלהם בקידומה. יוזמה נפלאה ומבורכת. להמשך קריאה.
18.1.20, ערב הקראת שירים לזכרם של חללי ספינת "אגוז"
ביום ראשון הקרוב יערכו במרכז הרב-תרבותי "הורדוס" בניהולו של מר מאיר דותן ובשיתוף עם סניף טבריה של הפדרציה העולמית ליהדות מרוקו ערב קריאת שירה לזכרם של חללי ספינת "אגוז" שכותרתו יהא: "לכל אדם יש שיר". הערב יתקיים כאמור ביום א' הקרוב בשעה 18:00 במעמד אברהם בר כוכבא יו''ר הפדרציה לשעבר ודודו פרץ נציג הועד המנהל בפדרציה העולמית של יהדות מרוקו. בערב יוקראו שירים מפי כותביהם, שיר לכל חלל שנספה, ויודלקו נרות לזכר החללים. כידוע, ספינת "אגוז" הייתה ספינת מעפילים חשאית שפעלה למען הבאת יהודי מרוקו לאירופה ומשם הם עולים לארץ ישראל. ב10.1.1961 טבעה ספינת "אגוז" עם מעפיליה, 44 במספר, שנספו כולם.  רק בשנת 1992 לאחר מאמצים דיפלומטיים רבים מול מלך מרוקו חסן השני הועלו עצמותיהם של חללי "אגוז" ונטמנו בחלקת המעפילים בבית הקברות "הר הרצל" בירושלים. להמשך קריאה.
18.1.20, פריצת שידור - מאת יוסי יוסף (צ'וצ'יק),
יליד שיכון ד' טבריה, כותב ומפיק ב"מעריב" ומייסד קבוצת "השכונדיה", יש מספיק אנשים בעיר שיוכלו לקטרג על ראש העיר המודח רון קובי. נכון, האיש לא חף מטעויות ואכן הוא יצא למלחמות שהיו מעל ליכולותיו. יש יגידו שאם אתה לא איתו – אתה נגדו, אבל אני רוצה להתעכב דווקא על נקודות האור שכן הצלחתי למצוא בקדנציה הקצרה שלו. להמשך קריאה.
18.1.20, מדור אוכל: מתכון לחלות מאת צופיה דרי – סדנאות אפיה
לבצק:  קילו קמח 2 כפות שמרים יבשים חצי כוס סוכר 2 וחצי כוסות מים פושרים ביצה חצי כוס שמן כף גדושה מלח להמשך קריאה וסרטון וידאו.
18.1.20, מדיד אלקטרוני בנמל עין גב
מי שמעוניין לדעת מה גובה מפלס הכינרת, מוזמן להגיע לנמל עין גב, שם הוצב מדיד אלקטרוני, חכם, למדידת מפלס הכינרת. המפלס עמד בסוף השבוע על 210.95-. חיים סתתיהו, מנכ"ל תיירות עין גב אומר, כי רום מפלס כזה היה רק לפני 7 שנים!! וכי לכינרת מלאה חסרים עוד שני מטר ו- 15 ס"מ, אבל כשזרימות הנחלים לכינרת בשיאן, יש בהחלט מקום לאופטימיות וכי כפר הנופש בעין גב מתמלא באורחים ששמחים להגיע ולחזות בגובה המפלס ובאגם הלאומי המתמלא. להמשך כתבה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שישי, 14 פברואר2020
Wאבגדהוש
526272829303101
602030405060708
709101112131415
816171819202122
923242526272829
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.