||הפוך לדף הבית
 
 
בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 

 
כוכב הצפון | גיליון 2332 | 12.4.18
חיים חליוה: מי היה מאמין
70 זהו המספר אליו הגענו. מי היה מאמין שכבר חלפו להם 70 שנה למדינה כה קטנה, מי היה מאמין, שמקומץ לוחמים, עזי מצח, נחושים ואמיצים נקים מדינה, מי היה מאמין שנגיע עד הלום לכתבה.


 

  לרגל יום העצמאות ערכנו ראיון חג עם נווט מטוס הפנטום שנפל במלחמת יום כיפור בשבי הסורי נפצע ושב לארץ - בנימין קיריתי  - בני קרייתי נשוי לדנה, יהלומנית ויצרנית תכשיטים, אבא לחמישה ילדים, בעל תואר ראשון מאוניברסיטת.. לכתבה.


  רפאל טרבלסי: חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי
"השאירו את מערכת החינוך מחוץ לפוליטיקה!"
בסוף שבוע שעבר, הגיע האיש מאתר הקרשים לשערי ביה"ס "אורט במעלה", בכניסה לבית הספר התבקש האיש מאתר הקרשים שהגיע בליווי אחד... לכתבה.

טבריה: רב - תרתי משמע - מאת: חיים חליוה
הרב האחר שמינה אריה דרעי, לא מבצע עבודתו כרב עיר. אך ממלא גם ממלא את פירושה השני של המילה רב. אבן שושן מגדיר את המילה רב: תואר כבוד ללמדנים וגדולים בתורה. הפירוש השני למילה רב: התקוטט, היה לו דין ודברים, נשפט: "ויריבו רעי גרר עם רעי יצחק לאמר: לנו המים! ויריבו איתו בחוזקה... המילה רב באה לפי אבן שושן מהשורש ריב "קטטה התנצחות מחלקת דין ודברים...". לכתבה.

 
טבריה: פרויקט שלמה המלך 9 מבית היוצר של חברת י.א. ים-יזמות בע"מ - ממש בכניסה לרחוב שלמה המלך, מצידו הימני של הרחוב, בית שני, בנה היזם ים יזמות בע"מ, יוחאי, את אחד הפרויקטים הייחודיים והמיוחדים בעיר טבריה, ולמה ייחודיים ומיוחדים? כשמביטים תחילה רק בתוכניות, בתכנון, מבינים שהושקעה מחשבה רבה רק בתכנון. לכתבה.
 
עמק הירדן: חוגגים סוף שבוע חקלאי ביריד החקלאות השנתי של תאגידי צמח!
במהלך סוף השבוע 26-28/4 יתקיים בפעם השמינית יריד החקלאות המסורתי, במתחם הקניות והבילוי "מול כנרת" שבצומת צמח. לכתבה.
 
טבריה:ילדי גני הילדים בחגיגות עצמאות 70 למדינה
זו השנה הרביעית שילדי הגנים מקיימים מפגן יום עצמאות באופן מרוכז וחוגגים את החג. במפגן הוצגה תערוכה מטעם כיבוי אש טבריה שכללה את מנוף ההצלה. ילדי הגנים מסרו לחיילי צה"ל את חבילות השי שהכינו בעבורם וחגגו עצמאות בכחול ולבן. לכתבה.

 
טבריה: משרד הפנים מפרסם את רשימת 158 חופים שנפתחו לרחצה
בהתאם לחוק, עונת הרחצה בישראל נפתחת היום (ב') 16.4.18 ותמשך עד כ"ט תשרי תשע"ט, 8.10.18. כזכור ב-22 חופי הכנרת נפתחה עונת הרחצה כבר בחופשת הפסח האחרונה בהתאם לסיכום שר הפנים , אריה דרעי עם עיריית טבריה ואיגוד ערים כנרת. לכתבה.

 
  תרבות ופנאי / ספרים
 

ספרים רבותיי ספרים: ספרים מומלצים מאת: זהר נוי -

סיפור אהבה - "רציתי צבעים בהירים" מאת מיכל אדמוני הוא רומן נוגע ללב ואופטימי, אך מעל לכל זהו סיפור אהבה. סיפור אהבה בין גבר לאישה ובין אישה לבין עצמה וגופה, למרות הנכות.  את ההשראה לספר לקחה מיכל מסיפורה האישי. בעקבות תאונת דרכים קשה מאבדת אלה, צעירה בת עשרים ושש, את התחושה בפלג גופה התחתון ומאושפזת במחלקה ארבע, מחלקת נפגעי עמוד השדרה, בבית החולים השיקומי. לכתבה.


דף אירועים של בית גבריאל
בין התאריכים 29.3-4.4.18

   טור / דעה אישית
 עומרי נחום: "ויאמר יהודה לשמעון אחיו עלה איתי בגורלי, ונלחמה בכנעני, והלכתי גם איתך, בגורלך, וילך איתו שמעון" - 
ציטוט מספר שופטים א'. ציטוט שמסכם את כל מה שאי פעם יירשם על שותפות גורל. מי הם חיילי צה"ל? ולמה כואב לנו כאשר הם מושמצים, נפצעים או נופלים? חיילי צה"ל הם אנחנו, הם בנינו והן בנותינו, הם האחים והאחיות של כולנו. לכתבה.


  


 גבעתי בן יוסף: זר פרחים או זר של קוצים - זר פרחים -
זר פרחים - נחום נחום, בני ויזאן, ורחלי אסולין הם שלושה טבריינים עתירי זכויות ומעש. לרגל יום העצמאות, ו-70 שנה לקיום מדינתנו, פניתי לשלושה ובקשתי מהם להעניק זר פרחים, למי שלדעתם ראויים לכך. השלושה, קיבלו באהבה את המשימה הלא קלה, והעבירו אלי את הרשימה.. לכתבה.


    
 מיכאל לרר: אַחֲרַי הַמַּבּוּל
החודש האחרון היה חודש עמוס חוויות - בשבילי הם היו מורה מלווה בטיול שנתי של שכבת י"ב, סטודנט החוזר לספסל הטכניון, טיול ים אל ים וחג ארוך המשלב בין ביזנס ופלייז'ר. עבור טבריה - ראש עיר שנפגע ואושפז, ראש עיר אחר שחזר, תוכניות על רכבת חדשה, מלון חדש ושכונה חדשה אבל נורא מכל - הרבה רעש, צלצולים, קללות והמחנאות שהתחילה. לכתבה.
 תמונת השבוע:קטיף בעין זיון

 סרטון: מרקו רוביו בנאום אוהד
 

   


כוכב הצפון, 12.4.18, העצרת המרכזית לציון יום השואה והגבורה תשע"ח התקיימה ביד שטרית
השנה נערך יום השואה בסימן "ניצולי השואה מעצבים זיכרון ובונים מדינה". במבואת האולם ובכניסה למבנה הוצגה תערוכה בנושא השואה של בית ספר מקווה ישראל ותנועת דרור לישראל. החלק האומנותי הוצג ע"י בימת העיר מסכת מרתקת בשם "ועוד לא קל לנשום" על סיום המלחמה, החזרה לחיים והמדינה שבדרך בבימויו של ירון רוח. שישה נציגים ובהם ניצולים ובני הדור השני והשלישי הדליקו משואות לזכר קרוביהם שנספו בשואה.
כוכב הצפון, 12.4.18, אריאל בוקר נגד תכנית הקמת טורבינות רוח בגליל התחתון
המועמד לראשות המועצה בגליל התחתון מביע התנגדות נחרצת נגד תכניות להקמת טורבינות רוח ברחבי הגליל התחתון. ”המהלך אינו דמוקרטי, מנוהל במחשכים אינו מתנהל בשיתוף ובשקיפות ועשוי לפגוע אנושות בצביון הכפרי ובאיכות הסביבה. אי לכך לא ניתן לכך יד, רק אנחנו נחליט"! במכתב ששיגר השבוע ,אריאל בוקר, המועמד לראשות המועצה בגליל התחתון לגב' נאוה אלינסקי דרעי - מ"מ יו"ר ומתכננת הועדה לתשתיות לאומיות והגב' דיינה יירום רייזנר יועצת משפטית בוועדה לתשתיות לאומיות במשרד האוצר, ציין את התנגדותו הנחרצת לרעיון הקמת טורבינות רוח בגליל התחתון.
כוכב הצפון, 12.4.18, חוגגים עצמאות 2018 בפארק המים "חוף גיא" שעל שפת הכנרת מגוון אטרקציות ופעילויות לכל המשפחה
חגיגת עצמאות 70 למדינת ישראל בפארק המים חוף גיא עם שלל פעילויות לכל המשפחה. מתחם מתנפחים לילדים, הפעלות נושאות פרסים עם צוות הבידור בבריכת הגלים, באופן חד פעמי לחגיגות העצמאות 2018 יוקצה מקום מיוחד למנגלים ברחבי הפארק! שעות פתיחת פארק המים חוף גיא - טבריה – ביום העצמאות. פתוח בין השעות 18:00 - 09:30 שפע של חניה - חינם! גישה לנכים, המקום מגודר ומאובטח.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום ראשון, 21 מאי2017
Wבגדהושא
1901020304050607
2008091011121314
2115161718192021
2222232425262728
2329303101020304
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.